Bokser dał trzem synom tak samo na imię. Teraz tłumaczy, dlaczego
Tyson Fury, znany jako Gypsy King, to bokser, aktualny mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC. Na ringu nie cofnie się przed niczym, prywatnie to tata piątki dzieci. Chociaż imiona jego córek - Venezuela i Valencia - mogą wydawać się oryginalne, to niecodzienne jest dopiero imię jego trzech synów. Tak, imię, bo ośmiolatek, trzylatek i roczniak noszą to samo.
Tata i imię dla dziecka
Synowie boksera mają na imię Prince. Najstarszy to Prince John James, średni to Prince Tyson Fury II, a najmłodszy - Prince Adonis Amaziah. Dlaczego każdy z chłopców to "Książę"? Tyson Fury decyzję wytłumaczył w dokumencie zrealizowanym przez ITV - program jest w całości poświęcony pięściarzowi i jego życiu, zarówno na ringu, jak i poza nim.
Jestem królem, a oni, dopóki nie zasłużą na swoje imiona, są książętami
- zdradził bokser. Imiona synów są zatem związane z jego pseudonimem, Królem Cyganów. Ale czy dzieci naprawdę muszą zapracować na to, aby mieć swoje własne imiona? W jednej z wcześniejszych rozmów pięściarz wyznał, że chciał nazwać swojego syna po prostu Patrick, jednak jego żona nie była fanką tego rozwiązania. Jak się jednak okazuje, to wcale nie Patrick było imieniem, które wybrał bokser. Podobało mu się imię Jesus, jednak jego żona powiedziała "nie". Zamiast Jezusa, jest więc Książę. A skoro jego żona nazywa się Paris, on to Tyson, a najstarszy syn Prince John James, imię córki także musiało być wyjątkowe.
Pewnej nocy, kiedy spałem, pomyślałem o Wenezueli
- wspominał pięściarz w rozmowie z "the Guardian". Przy kolejnych dzieciach, wybór imienia wydawał się już prostszy, rodzice mieli schemat, którym podążali.
O czym pamiętać, gdy wybieramy imię dla dziecka?
Raczej nie powinniśmy korzystać z toku myślenia boksera. Pomyślmy o imionach, które dobrze nam się kojarzą, które pasują do naszego nazwiska. Prześledźmy zestawienia tych najpopularniejszych. Warto także pamiętać o zasadach, które określa ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego z dnia 28 listopada 2014 r. Według niej dziecko może otrzymać nie więcej niż dwa imiona, w akcie urodzenia nie mogą być zamieszczone w formie zdrobniałej, nie mogą mieć także charakteru ośmieszającego lub nieprzyzwoitego. Ustawa mówi także, że niezależnie od obywatelstwa i narodowości rodziców, dziecku można nadać imię (lub imiona) obce. Imię może nie wskazywać na płeć dziecka, jednak w powszechnym znaczeniu jest przypisane do danej płci. Jeżeli wybrane przez rodziców imię nie spełnia założeń, kierownik urzędu stanu cywilnego może odmówić jego nadania i wybrać dziecku imię z urzędu.
-
Ulga na dziecko 2021. Rodzice mogą dostać nawet 4 tys. złotych
-
Powrót do szkoły. Minister Czarnek zdradził dalsze plany MEN w sprawie maturzystów i ósmoklasistów
-
Polska mama z Irlandii: Dla pracującego rodzica wakacje są tu absolutnym horrorem
-
Powrót do szkół klas 4-8. Prof. Horban: Szkoły to priorytet. Kolejne klasy powinny wrócić na lekcje
-
Uczniowie wrócili do szkół. "Otworzyłam szampana o ósmej, a syn zapytał, czy może nocować w szkole"
- Emily Ratajkowski pozuje w bikini. Pokazała ciążowy brzuszek
- Obraz szkoły w "Ferdydurke". Jak nauczyciele i uczniowie zostali ukazani w powieści Gombrowicza?
- Kiedy warto wykonać ozonowanie pomieszczeń?
- Ministerstwo Zdrowia przedstawiło program wsparcia psychiatrii dziecięcej. "Opieka psychiatryczna jest priorytetem"
- Siatki centylowe - kalkulator online. Do czego służy i jak z niego korzystać?