Mama karmiąca publicznie niemowlę, została zawstydzona w nietypowy sposób

Karmienie piersią noworodka przez mamę bardzo często wywołuje liczne dyskusje wsród społeczeństwa. Tym razem skrytykowana została kobieta, która stała się celem głupiego żartu.

Mama karmiąca piersią

Profil na Instagramie "the Kook of the Day" związany jest przede wszystkim z tematyką związaną z surfingiem. Niedawno na profilu udostępniono zdjęcie przedstawiające ciężarną kobietę na desce surfującą na morzu i trzymającą niemowlę w ramionach. Uśmiechnięta kobieta podczas surfowania, karmi piersią swoje dziecko. Cała sytuacja miała miejsce, ponieważ anonimowy hejter postanowił, zrobić zdjęcie kobiecie, która publicznie karmiła piersią swoje dziecko. Wkleił jej sylwetkę do panoramy przedstawiającej ciepłe kraje i dodał deskę surfingową. Na celu miało to zwiększenie fali hejtu.

Po opublikowaniu postu szybko pojawiły się komentarze od obserwatorów, którzy zapewne myśleli, iż sytuacja zdarzyła się na prawdę. Jeden mężczyzna pod postem napisał: "Zadzwońcie po opiekę społeczną. To cholernie nieodpowiedzialne. Jeden fałszywy ruch i katastrofa". Inni komentowali: "Żartujesz sobie? Ona zaraz spadnie. Głupia kobieta. Głupota nie zna granic".

Karmienie piersią dziecka

Dlaczego zatem karmienie piersią w parku, w centrum handlowym czy gdziekolwiek, gdzie ta czynność wystawiona jest na widok przypadkowych osób, wciąż wzbudza emocje? Skąd bierze się przekonanie, że karmienie piersią jest nieprzyzwoite? 

Najprostsze wytłumaczenie, to że w ten sposób narusza się tabu dotyczące nagości. Dla strażników ustalonego porządku w obnażeniu piersi ważniejszy od celu - czyli w tym przypadku nasycenia niemowlęcia - jest sam fakt naruszenia zakazu społecznego. Ludzie nie obnażają się publicznie - taka jest zasada i nie ma od niej odstępstw, niezależnie od tego, czemu miałyby służyć. Zwłaszcza, że w naszej kulturze nagość prawie zawsze równa się erotyce. Nagość fizjologii dziecięco-matczynej nie odpowiada zwykle ugłaskanej, sterylnej nagości telewizji i kolorowych pism.

Zobacz wideo Czy karmienie piersią zabezpiecza przed ciążą?
Więcej o: