Fryzury dla dziewczynek, czyli wszystko to co każdy rodzic wiedzieć o czesaniu powinien

Fryzury dla dziewczynek, w tej kategorii istnieje wiele różnorodnych rodzajów i wariantów. Jak więc rodzice powinni podchodzić do tematu uczesania dziecka i gdzie szukać nowych inspiracji?

Fryzury dla dziewczynek - liczy się trwałość i wygoda

Fryzury dla dziewczynek – to temat rzeka. W sieci możemy znaleźć mnóstwo pomysłów i koncepcji na to w jaki sposób uczesać każdą dziewczynkę. Niezależnie od tego czy jest ona posiadaczką długich, czy też krótkich włosów. Jedno jest pewne taka fryzura powinna być trwała i przede wszystkim wygodna. Tak, aby można było skakać i bawić się cały dzień. Bez konieczności poprawiania i tracenia czasu.

Fryzury dla dziewczyn – czyli co zrobić by czesanie nie było problemem?

Fryzury dla dziewczyn to często skomplikowany zabieg, który wymaga dobrego przygotowania. Czesanie dziewczynek może być kłopotliwym zadaniem ze względu na:

  • Ten kto ma córkę doskonale rozumie jak trudno jest zmotywować dziecko do tego, aby wysiedziało jakiś czas w miejscu. Dzieci są ciekawe świata i ostatnią rzeczą jakiej pragną to siedzenie w bezruchu. Niemniej jednak, warto jest zaznaczyć, że są sposoby i na tak zwane „wiercipięty”. Po pierwsze możemy dać dzieciom – na czas czesania jakąś układankę, puzzle. To powinno odwrócić ich uwagę. Inną alternatywą jest oczywiście bajka. Nie jest to może najszczęśliwsza opcja, ale nie oszukujmy się – są w życiu sytuacje typu: podwyższona konieczność
  • Kolejnym dużym problemem niejednej mamy są splątane włosy. „Kołtuny” utrudniają rozczesywanie włosów i tworzenie fryzur. Powstaje zatem pytanie - czy możemy temu jakoś zapobiec? Na szczęście tak! Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja włosów naszego dziecka. Możemy użyć w tym celu specjalnych szamponów i odżywek, które zapobiegają plątaniu się włosów i ułatwiają rozczesywanie
  • Drugą sprawą jest odpowiednia szczotka. Na szczęście na rynku możemy znaleźć mnóstwo modeli szczotek, czy też grzebieni, które dobrze zadbają o włosy dziecka. Wybierajmy szczotki z miękkimi ząbkami
  • Kolejną istotną rzeczą, o której musimy pamiętać to kolejność czesania. Należy rozpocząć czesanie od końców, kierując się do nasady głowy

Fryzury dziewczęce – czyli trochę o akcesoriach do włosów

Fryzury dziewczęce wymagają od nas zachowania szczególnej oprawy i wyposażenia w odpowiedni fryzjerski sprzęt. Kiedy zadbamy już o kondycję włosów naszej małej królewny, powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Posłużą nam one do tego, aby stworzyć fantastyczną fryzurę. Tak jak wspominaliśmy wcześniej będzie potrzebna nam odpowiednia szczotka, najlepiej z miękkim włosiem. Jednak sama szczotka to nie wszystko. Na nasze szczęście rynek fryzjerski daje nam bardzo duże możliwości. Znajdziemy na nim wszystko, co będzie niezbędne do stworzenia fryzury dla dziewczynki - codziennej i na specjalne okazje, jak na przykład pierwsza komunia czy przyjęcie urodzinowe.

Poczynając od gumek, poprzez spinki, aż po wsuwki. Dobór asortymentu, musimy wykonać oczywiście, patrząc na to, jakie włosy ma nasze dziecko. Jeżeli nie są one zbyt długie i kręcą się na wszystkie strony – pomocne będą spinki albo opaski. Dzięki temu uda nam się okiełznać niesforne kosmyki. Jeżeli natomiast dziewczynka ma długie i gęste włosy, świetnie sprawdzą się gumki i wstążki. Wszystko uzależnione jest od rodzaju włosów i preferencji dziecka.

Zobacz wideo

Proste fryzury dla dziewczynek – czyli poradnik początkującego rodzica – fryzjera

Proste fryzury dla dziewczynek nie powinny stanowić dla nas większego problemu. Do tych najbardziej klasycznych zaliczamy tak zwany „koński ogon” albo inaczej „kitek”. Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem jest warkocz prosty. Jednak wymaga on już pewnych umiejętności. Innym wariantem jest, także kok. Bardzo proste, a jednocześnie efektowne są, także rozmaite upięcia. Nie powinny stanowić one większego problemu, w szczególności gdy mamy do dyspozycji instrukcję - krok po kroku - jak wykonać daną fryzurę dla dziewczynki.

Fryzury dla dziewczynek – krok po kroku. Instrukcja wykonania

Fryzury dla dziewczynek krok po kroku – to najlepszy sposób na to, aby stopniowo nauczyć się coraz to bardziej rozwiniętych „włosowych kombinacji”. Możemy być pewni, że nasza córka będzie zachwycona, kiedy uda nam się pojąć tą wspaniałą sztukę czesania. Jeżeli nie mamy koncepcji na daną fryzurę, możemy skorzystać z różnych poradników video, które są ogólnie dostępne w internecie. Wówczas cały proces tworzenia będzie o wiele łatwiejszy. Poniżej przykład filmu instruktażowego:

 

Uczesania dla dziewczynek nie muszą być nudne!

Uczesania dla dziewczynek mogą przybierać przeróżne formy. Nie muszą się ciągle powtarzać. Mamy taką możliwą ilość fryzur do wykonania, ile dusza zapragnie. Wszystko jest uzależnione tylko i wyłącznie od naszej weny twórczej no i odrobiny umiejętności.

Więcej o: