Fryzury komunijne dla dziewczynek, które będą najmodniejsze w tym roku?

Fryzury komunijne dla dziewczynek są bardzo ważnym aspektem przygotowań dziecka do pierwszej komunii. Prym od zawsze wiodą długie włosy i loki, natomiast od niedawna możemy zobaczyć również krótkie fryzury.

Fryzury komunijne dla dziewczynek - jakie będą tegoroczne trendy?

Fryzury komunijne dla dziewczynek co roku zmieniają się tak samo, jak zmieniają się trendy w fryzjerstwie. Pamiętajmy jednak, że dziewczęta w tym wieku najlepiej wyglądają, kiedy ich wizerunek jest naturalny, dostosowany do młodego wieku. Odpuśćmy więc fryzury, które w sposób ewidentny postarzają dziewczynkę i dodają jej zbędnych lat. Warto postawić także na naturalne kosmetyki, które nie uszkadzają struktury włosów dziecka, a jedynie wydobędą ich naturalne piękno.

Fryzury komunijne z wiankiem, który od lat jest nieodzownym elementem stroju dziewczynki

Fryzury komunijne z wiankiem to najbardziej klasyczne wydanie fryzur komunijnych dla dziewczynek. Nikt nie wyobraża sobie wizerunku komunijnego dziewczynki, który pozbawiony byłby tego atrybutu. Wianek jednak ogranicza nieco pole wyboru fryzury. Przy jego udziale możemy się zdecydować na:

 • Jeśli mamy wianek wzbogacony o atłasowe szarfy z tyłu głowy, wówczas warto wybrać fryzurę komunijną dla dziewczynki z rozpuszczonych włosów. Szarfy wtedy będą ładnie komponować się z włosami
 • Wianek stanowi też ładny akcent, jeżeli zdecydujemy się na koka, który będzie on okalał
 • Pamiętajmy także, że do sporej ilości fryzur pięknie prezentować się będzie wianek wykonany z żywych kwiatów. Doda on romantycznego efektu stylizacji

Fryzury komunijne długie włosy, czyli te najczęściej występujące

Fryzury komunijne z długich włosów są zawsze wyzwaniem dla fryzjera. Długie włosy bowiem trudniej utrzymać na swoim miejscu. Należy użyć wówczas więcej środków utrwalających, aby pożądany efekt utrzymał się wystarczająco długo. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z nimi, wtedy bowiem łatwo popaść w efekt sztuczności. Długie włosy mają tą zaletę, że dają dużo większe możliwości, jeżeli chodzi o stylizację. Możemy je:

 • prostować
 • kręcić
 • upinać
 • zaplatać w warkocze

Możliwości są niemal nieograniczone. 

Fryzury komunijne loki. Klasyka gatunku w czystej postaci

Fryzury komunijne loki to chyba najpopularniejsze od lat rozwiązanie, jeśli chodzi o fryzury komunijne dla dziewczynek. Loki są dość łatwe do wykonania i pięknie się prezentują. Odpowiednio zakręcone i utrwalone, mogą utrzymać się przez wiele godzin. Poza tym fryzurę na bazie loków uznaje się za bardzo lekką i romantyczną. Taki wizerunek pasuje do uroczystości pierwszej komunii. Fryzura komunijna loki doskonale prezentuje się w zestawieniu z delikatnym wiankiem lub udekorowana żywymi kwiatami. Loki pasują zarówno dziewczynkom o jasnych jak i ciemnych włosach. Jeśli więc wahasz się jaką fryzurę komunijną dla dziewczynki wybrać, loki na pewno będą strzałem w dziesiątkę.

Fryzury komunijne warkocze - dla podkreślenia dziewczęcego wyglądu

Fryzury komunijne warkocze pojawiły się niedawno. Warkocze dotąd uznawano za bardziej codzienny sposób upinania włosów. Kilka sezonów temu wróciły one jednak do łask. Dzięki coraz bardziej fantazyjnym formom, wkroczyły na salony i stały się jednym z ulubionych przez kobiety typów fryzur. Nie inaczej jest w przypadku fryzur komunijnych dla dziewczynek. Można je w dosyć łatwy sposób wykonać, nawet samodzielnie w domu. Zaletą takiej fryzury jest wytrzymałość. Niestety na efektowną fryzurę komunijną w postaci warkocza mogą pozwolić sobie tylko dziewczynki posiadające dość gęste i długie włosy.

Zobacz wideo

Fryzury komunijne koki, czy dalej są modne?

Koki to ten typ fryzury, który od lat uchodzi za jeden z najelegantszych. Dlatego fryzury komunijne koki także mają swoje zwolenniczki. Koki mogą przyjmować różne formy:

 • Ciasne, gładko uformowane koki są bardzo eleganckie, jednak aby mogły wyglądać pięknie potrzeba dość długich i gęstych włosów
 • Ciekawe są także koki uformowane w oparciu o włosy kręcone. Takie koki są zdecydowanie lżej upięte, przez co tworzą efekt artystycznego nieładu, który można dodatkowo podkreślić wiankiem z polnych kwiatów. Taki look na pewno będzie pięknie pasował do uroczystości pierwszej komunii

Fryzury komunijne dla dziewczynek krok po kroku

Fryzury komunijne dla dziewczynek krok po kroku można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy kilka niezbędnych akcesoriów jak: suszarka, szczotka, wsuwki, gumki do włosów, lokówka i możemy śmiało podjąć wyzwanie wykonania fryzury komunijnej w domu. Pamiętajmy, że warto przeprowadzić test kilka dni wcześniej z fryzurą próbną, aby zyskać pewność, że uda nam się jej wykonanie.

Kroki do wykonania fryzury komunijnej dziecka wyglądają następująco:

 • Dzień przed uroczystością, wieczorem dokładnie umyjmy włosy i pozwólmy im samodzielnie wyschnąć
 • Następnego dnia rano lekko spryskajmy je wodą i wymodelujemy z użyciem suszarki i szczotki
 • Następnie możemy przystąpić do upinania koka z gładkich włosów lub kręcenia loków lokówką
 • Fryzurę utrwalamy specjalnym pudrem, który unosi włosy u nasady
 • Na koniec można ją także delikatnie spryskać lakierem do włosów
Więcej o: