Dziecko ma zatkany nos? Mama wpadła na genialny pomysł. Obok dziecięcego łóżeczka przykleiła... podpaskę

Dziecko miało zatkany nos, mama zastanawiała się, jak mu ulżyć. Wykorzystała przedmiot, z którego większość kobiet regularnie korzysta. Komentujący są zachwyceni.

Dziecko choruje. Mama na ratunek

Jedna z członkiń facebookowej grupy The MotherLoad’s podzieliła się sposobem, który pomógł jej córeczce w walce z zatkanym nosem. Mama wiedziała, że jej córka potrzebuje czegoś, co udrożni nos, pod ręką miała olejek eteryczny, jednak nie wiedziała, co nim skropić. Wyznała, że była trzecia w nocy, córeczka nie mogła oddychać. Nie miała chusteczek, a nie przyszło jej do głowy, aby skorzystać z papieru toaletowego. Potrzeba matką wynalazku - wykorzystała podpaskę, którą (po zaaplikowaniu na nią olejku) przykleiła w pobliżu łóżeczka córeczki. Mąż kobiety myślał, że wkładka znalazła się na półce przez przypadek.

Wpis został polubiony ponad tysiąc razy, a inni deklarują, że wykorzystają pomysł mamy. 

"Genialne, wykorzystam to wieczorem."
"To lepsze niż chusteczki."

Co robić, gdy dziecko ma katar?

Dla dorosłych katar także nie jest niczym przyjemnym, ale oni wycierają nos i jakoś dalej funkcjonują. U najmłodszych "zwykły" katar to wiele problemów. Dziecko nie rozumie, dlaczego ma problemy z oddychaniem. Będzie próbowało oddychać przez usta, a podczas jedzenia będzie to utrudnione, maluch może mieć problemy z jedzeniem. Do tego dochodzą problemy ze snem, ogólne rozdrażnienie. Wydzielina spływa po tylnej ścianie gardła i podrażnia górne drogi oddechowe, dziecko pokasłuje. Katar może nieść poważne konsekwencje, może doprowadzić m.in. do odwodnienia, słabszego przybierania na wadze, może być początkiem innych infekcji, np. zapalenia ucha. W dodatku spływający katar podrażnia kolejne części układu oddechowego, może prowadzić do zapalenia oskrzelików, oskrzeli czy płuc, nie możemy go bagatelizować.

O czym pamiętać? Zadbajmy o to, aby wydzielina wypływała z nosa (np. układając nogi u wezgłowia łóżeczka książki), udrażniajmy nosek. Sprawdzą się także inhalacje z soli fizjologicznej. Olejki eteryczne ułatwiają oddychanie, ale nie stosujmy ich u najmłodszych (a już na pewno nie skrapiajmy nimi ubranek, czy np. materaca). Przeczytaj także: Kataru u niemowlęcia nie możemy lekceważyć. Jak ulżyć dziecku?

Zobacz wideo Przeziębienie czy grypa? Wiesz, jak je od siebie odróżnić
Więcej o: