Fryzury komunijne. Jakie będą trendy komunijne 2020?

Fryzury komunijne - czy rok 2020 wprowadzi zmiany w tej kategorii? Zdecydowanie w dalszym ciągu będą królować długie włosy i loki. Zobaczmy, czy znajdzie się miejsce dla krótkich fryzur.

Fryzury komunijne - co przyniesie nam rok 2020?

Fryzury komunijne są bardzo ważnym elementem wizerunku dziecka pierwszokomunijnego. Szczególnie tyczy się to dziewczynek, które przeważnie mają dłuższe włosy, dlatego też należy je ładnie wyeksponować podczas uroczystości. Chłopcy w tym wieku zazwyczaj mają krótkie włosy, w ich przypadku przygotowanie fryzury komunijnej ogranicza się do wizyty u fryzjera i odpowiedniego podcięcia włosów. Taka fryzura jest schludna i zawsze pasuje, bez względu na to czy chłopiec przystępuje do komunii w garniturze czy w albie. W przypadku dziewczynek sprawa jest bardziej skomplikowana. Dziewczęta w tym dniu chcą wyglądać wyjątkowo i elegancko, w czym może pomóc odpowiednio dobrana fryzura komunijna.

Fryzury komunijne 2020. Jakie trendy będą panować wśród dzieci?

Fryzury komunijne 2020, podobnie jak ogólne dekoracje wybierane w tym szczególnym dniu, stawiać będą na naturalizm. Już od kilku sezonów obserwujemy, że w fryzjerstwie przede wszystkim liczy się uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu. Tak samo dzieje się w przypadku fryzur komunijnych. Dziewczynki przystępujące do pierwszej komunii to dzieci w wieku około 10 lat, będą zatem wyglądać dość groteskowo, jeśli ufryzujemy je jak dorosłe kobiety. Naturalny look będzie w tym przypadku zdecydowanie najlepszym wyjściem. Pomóc w jego uzyskaniu może minimalne zastosowanie kosmetyków utrwalających, które użyte w nadmiarze tworzą sztuczny "efekt hełmu".

Dobrze sprawdzą się w 2020 roku fryzury komunijne:

  • bazujące na luźnych lokach, które dodadzą dziewczęcego uroku
  • gładkie koki, które zawsze pasują na uroczyste okazje
  • warkocze i sploty w przeróżnych kombinacjach

Każdą z takich fryzur można wykonać samodzielnie w domu, ale czasem warto także skorzystać z usługi profesjonalnego stylisty. Dzięki temu mała dama będzie czuła się jeszcze bardziej wyjątkowo w tym szczególnym dniu, a jej mama zyska pewność, że fryzura będzie udana. 

Fryzury komunijne dla dzieci - loki i koki dalej królują wśród dziewczynek

Fryzury komunijne dla dzieci w każdym sezonie są ciut zmodyfikowane. Ogólnie jednak da się zauważyć pewną prawidłowość:

  • Dziewczęta, które mają średniej długości lub długie włosy przeważnie stawiają na loki. Mogą to być luźne fale, sprawiające wrażenie romantycznego nieładu
  • W innej wersji kręcone włosy będą dobrą podstawą do stworzenia luźnego upięcia, które da wrażenie lekkości i świeżości fryzurze
  • Dziewczęta mające proste włosy mogą uzyskać piękny efekt tworząc z nich zgrabny, klasyczny kok

Dla ogólnego wyglądu fryzury znaczenie ma także wianek, który do niej dobierzemy. Dziewczęta przystępujące do pierwszej komunii mają dowolność w doborze tego atrybutu. Raczej nie zdarza się, aby ktoś z niego zrezygnował - jest nieodzownym elementem komunii niczym prezenty, które otrzymują dzieci w tym dniu. Wianki dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Wszystkie jednak zdecydowanie trzymają się białej kolorystyki. Są ozdobione atłasowymi kwiatuszkami, koralikami i perełkami. Do tego część modeli ma wypuszczone z tyłu białe, atłasowe szarfy, które dobrze wyglądają, jeśli dziewczynka ma fryzurę stworzoną z rozpuszczonych włosów. Bardzo modnym rozwiązaniem jest zamawianie w pracowniach florystycznych wianków z żywych kwiatów. Wianek wykonany w ten sposób jest mniej trwały, ale za to wygląda pięknie i niepowtarzalnie. Dodaje dziecku niespotykanego uroku. Wykonanie wianka z żywych kwiatów jest ciekawą opcją dla osób, które same chcą zdecydować o tym, co się w nim znajdzie i z jakich kwiatów będzie wykonany.

Zobacz wideo

Fryzury komunijne zdjęcia - jak prezentują się niektóre propozycje możliwe do samodzielnego wykonania

Poniżej - fryzury komunijne zdjęcia - dla lepszej wizualizacji możliwości jakie sami będziemy w stanie skomponować.

Prezentujemy kilka propozycji fryzur komunijnych, które można samodzielnie wykonać w zaciszu domowym. Wystarczy, że posiadamy:

  • lokówkę lub wałki
  • kilka wsuwek 
  • puder utrwalający, aby włosy nie opadły nim uroczystość dobiegnie końca

Pamiętajmy, aby kręcić włosy umyte dzień wcześniej wieczorem. To sprawi, że nie będą one mocno się rozsypywać. Warto je także przez kręceniem lekko wymodelować na szczotce z użyciem suszarki, wtedy będą lepiej układać się na lokówce i łatwiej będzie nam uzyskać pożądany efekt. Zdjęcia przykładowych fryzur komunijnych znajdziesz poniżej.

Fryzury komunijne zdjęcia

Fryzura komunijna - subtelne loki i delikatny wianek z cyrkoniami:

Fryzury komunijne. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne. Zdjęcie ilustracyjne MarcinK3333/shutterstock.com

Fryzura komunijna w formie warkoczy udekorowanych wiankiem:

Fryzury komunijne. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne. Zdjęcie ilustracyjne Marta R/shutterstock.com

Fryzura komunijna na średniej długości włosach z wiankiem z żywych kwiatów:

Fryzury komunijne. Zdjęcie ilustracyjneFryzury komunijne. Zdjęcie ilustracyjne sweet marshmallow/shutterstock.com

Więcej o: