Fryzury na komunię 2020 - jakie fryzury komunijne będą odpowiednie dla dziewczynki, a jakie dla mamy?

Fryzury na komunię 2020 - czas rozpocząć ten temat, wszak sezon komunijny zbliża się olbrzymimi krokami. Zarówno dzieci, jak i rodzice z niecierpliwością czekają na ten wyjątkowy czas. Jedno jest pewne - dla dziewczynek i ich mam to okres wielkich przygotowań.

Fryzury na komunię 2020 - jakie powinny być?

Fryzury na komunię 2020, powinny być przede wszystkim na czasie i odpowiednie do okazji. W tym dniu liczy się twoje dziecko - to jego święto. Nie ulega wątpliwości, że z wytwornością przy tego rodzaju okazjach nie trudno przesadzić. Warto zatem dostosować fryzurę do komunijnego stroju. W zdecydowanej większości dzieci idą do komunii w jednakowych ubraniach, wybranych przez rodziców w uzgodnieniu z księdzem. Jedne dziewczynki będą szły w tzw. albach, czyli luźnych, długich, białych szatach przepasanych ozdobnym sznurem lub tasiemką; inne będą miały na tę okazję specjalnie skrojoną, skromną szatkę w formie sukieneczki. Odpowiednio dobrana fryzura komunijna zatem nie powinna być zbyt strojna z jednej strony; za skromna z drugiej - w połączeniu z klasycznym prostym strojem - może sprawić wrażenie, że z wyjątkowego dnia zrobimy zupełnie zwyczajny. Pamiętaj również, że komfort dziecka nie pozostaje bez znaczenia. W tak obfitującym w emocje dniu, nie sposób bowiem myśleć jeszcze o zachowaniu perfekcyjnej fryzury do końca dnia.

Fryzury komunijne. Jakie będą odpowiednie dla dziewczynki?

Fryzury komunijne potrafią niekiedy zrobić niezłe zamieszanie w trakcie przygotowań. Podczas tego rodzaju okazji niejedna mama myśli sobie, że rodzice chłopców mają o to jedno zmartwienie mniej. Przecież fryzury chłopięce nie wymagają skomplikowanego upinania, ani też długich rozmyślań nad ich ułożeniem. W przypadku dziewczynek jest inaczej - nie bez kozery mówi się, że kobiety to płeć piękna, a to, co piękne wymaga nieco więcej wysiłku.

Fryzury na komunię dla dziewczynki - o czym należy pamiętać

Fryzury na komunię dla dziewczynki niekiedy są równie ważne, jak prezenty otrzymywane przy okazji tej uroczystości. Jednakże, trzeba pamiętać o tym, że dziewięcioletnie dzieci nie mogą wyglądać jak dwudziestodziewięcioletnie kobiety, co wcale nie oznacza, że muszą być zupełnie niemodnie. Warto zatem znać obecnie panujące trendy modowe w zakresie fryzur, aby wyjątkowość komunijnego dnia, w subtelny sposób, połączyć z modą panującą w obecnych czasach. A dzisiaj w modzie jest zarówno naturalność, jak i powracający styl retro. Wszelkie ozdoby na głowie wiodą prym. Przy okazji pierwszej komunii świętej, warto ten trend wykorzystać. 

Fryzury komunijne loki, czy są one nadal modne?

Fryzury komunijne loki to niewątpliwe klasyka gatunku, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Zarówno te lekko skręcone na końcach i subtelnie opadające, jak również mocniejszy splot delikatnie udekorowany wianuszkiem. W przypadku dziewczynek, tego rodzaju fryzury pozwalają im poczuć się wyjątkowo i niezwykle ujmująco - a tego przecież wymaga dzień pierwszej komunii. Pamiętajmy jednak, włoski - nawet jeśli znajdą się na nich loki - warto zebrać do góry, by nie przeszkadzały naszym bohaterkom przetrwać ten szczególny dzień. 

Zobacz wideo

Fryzury komunijne - długie włosy. Jak najlepiej je skomponować?

Tytułowe fryzury komunijne stworzone z długich włosów od lat są najbardziej rozpoznawalnym elementem tej uroczystości. Okres komunii to ważny moment, dla którego niejedna młoda dama zapuszcza włosy. Nic w tym dziwnego, z długich włosów możemy zrobić najwięcej różnorodnych fryzur:

  • Na komunię pięknie komponują się długie włosy gładko zaczesane i zebrane w wysoki kok ozdobiony gumką
  • Z długich włosów można zapleść wianek, co idealnie wpisze się w komunijną konwencję.
  • Warkocz to także świetny pomysł. Upięty luźno i ozdobiony wiankiem z żywych kwiatów stanowił będzie inspirację naturą
  • Delikatne dwa warkocze schodzące się z tyłu głowy i lekko opadające na rozpuszczone, zupełnie proste lub pofalowane włosy będą rozwiązaniem nie tylko bardzo dziewczęcym, lecz także praktycznym
  • Wyprostowane, długie włosy zebrane z jednej strony za ucho i gładko zaczesane, ozdobione odświętną spinką lub grzebykiem to również ukłon w stronę - niezwykle modnego obecnie - stylu retro
  • Luźno puszczone włosy, podkreślone delikatnym splotem na dole w połączeniu z komunijną opaską stworzą świetny team z prostą, dziewczęcą sukieneczką. 

Fryzury komunijne krótkie - lekka innowacja w tym szczególnym dniu

Fryzury komunijne z krótkich włosów, czyli trochę awangardy między długimi, bujnymi lokami. Myślisz, że niewiele można zrobić na takich krótkich włosach? Nic bardziej mylnego. Nieco krótsze włosy dziewczynki, mogą się stać doskonałą bazą do zastosowania rozmaitych ozdób. Począwszy od wianka, poprzez piękne przepaski, grzebyki, po przeróżne spinki czy wsuwki. Na rynku dostępne są tak cudne ozdoby, które doskonale dadzą się wykorzystać na odświętnej główce naszego aniołka. Krótkie włosy możemy: 

  • puścić proste 
  • nieco zakręcić
  • zaczesać lekko do tyłu 
  • upiąć w taki sposób, aby górne kosmyki tworzyły rodzaj opaski

Wbrew pozorom, krótkie włosy to mniej dylematu, a efekt może się okazać równie piękny, jak przy długich. 

Fryzury na komunię dla mamy, które będą odpowiednie?

Fryzury na komunię dla mamy - temat, który obok zaproszeń czy odpowiednio udekorowanego stołu nie może zostać pominięty. Choć pierwsza komunia jest świętem dziecka, w tym wyjątkowym dniu mama także odgrywa znaczącą rolę. Dlatego właśnie i ona powinna mieć doskonałą fryzurę, aby móc właściwie świętować to ważne wydarzenie. Co prawda nie należy przyćmić delikatności dziecka, jednak spokojnie można sobie pozwolić na odrobinę wykwintności. Przy tej okazji warto zauważyć, że wygodna fryzura komunijna dla mamy to olbrzymi atut. Najlepiej zatem sprawdzą się delikatne koki i upięcia. Nie musisz wiązać włosów, spokojnie możesz je puścić luźno, delikatnie podkręcając je na prostownicy. Jeśli po drodze ci z modą natomiast, możesz wprowadzić nieco stylu retro i zaczesać jedną stronę, wykańczając całość ozdobną spinką. Nic nie stanie na przeszkodzie, jeśli mama i córka będą miały podobne fryzury na komunię - w końcu to krew z krwi. 

Więcej o: