Rodząca jechała do szpitala, nie zdążyła. Pomogli policjanci: Tata był zachwycony

Ciężarna kobieta niespodziewanie zaczęła rodzić w samochodzie. Z pomocą przyjechała policja i ratownicy medyczni. Poród skończyl się na poboczu drogi.

Kobieta urodziła w samochodzie

Kilka dni temu, w stanie Kalifornia, w miasteczku Morgan Hill, doszło do niezwykłego zdarzenia. Kiedy przyszli rodzice jechali samochodem, nagle kobieta zaczęła przedwcześnie rodzić. Ojciec dziecka, postanowił zatrzymać się na poboczu i zadzwonić na policję.

W pewnym momencie okazało się, że dziecko ma problemy z oddychaniem. Na szczęście mężczyzna szybko zareagował i przeszedł do reanimacji. Na miejsce pierwsi przybyli policjanci i szybko przeszli do akcji. Razem z ratownikami medycznymi, zajęli się nowo narodzonym dzieckiem i upewnili się, żeby ojciec nie czuł się wykluczony.

Zaangażowaliśmy ojca w poród. Pozwoliliśmy mu przeciąć pępowinę. Myślę, że był zachwycony, zważywszy na to, że to jego pierwsze dziecko.

Niezwykła akcja policjantów

Brawa należą się przede wszystkim policjantom, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce i z pełnym spokojem zajęli się kobietą i dzieckiem. Po skończonej akcji byli z siebie zadowoleni, ale twierdzą, że wykonywali po prostu swoją pracę:

W głowie masz zupełną pustkę. Skupiasz się tylko na tym, żeby każdy bezpiecznie wyszedł z sytuacji. 
W takich chwilach musimy zachować profesjonalizm i spokój. Negatywna energia oddziałuje na pacjenta, więc za wszelką cenę musimy być opanowani.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy dziecko urodziło się w nietypowych warunkach. Niedawno pisałyśmy o przypadku, kiedy 19-latka zaczęła rodzić, podczas dyskoteki. Poród zakończył się, jeszcze zanim na miejsce przybyła karetka. Cały artykuł możecie znaleźć tutaj: Dziewiętnastolatka urodziła podczas dyskoteki. Poród odbył się na klubowym parkiecie"

Zobacz wideo Wcześniactwo - co warto wiedzieć na ten temat?
Więcej o: