Dziewczynka wpadła pod stojący pociąg. Na ratunek ruszyli inni pasażerowie

To była ich pierwsza podróż pociągiem. Miała być pełna przygód i pozytywnych wspomnień. Niestety, gdy mama i jej dwie córki wysiadały z wagonu, doszło do groźnego incydentu. Dziewczynka wpadła pod pociąg. Natychmiast zareagowali ludzie.

Mama i córka pierwszy pojechały pociągiem

Był kwadrans po dziewiątej. Na stacji Walli Creek (Australia) właśnie zatrzymał się pociąg z Sydney. Wysiadała z niego mama z dwojgiem dzieci. To była ich pierwsza podróż pociągiem, lecz "na jakiś czas ostatnia" - jak stwierdziła później kobieta. Rodzinna przygoda miała bowiem dramatyczny finał. Gdy starsza córka wychodziła z wagonu, ześlizgnęła się w przestrzeń pomiędzy pociągiem a peronem.

Dramatyczna sytuacja została uwieczniona przez jednego z pasażerów. Zobaczcie nagranie:

Zobacz wideo

Mama zaczęła krzyczeć. Ludzie pośpieszyli z pomocą

Gdy dziewczynka wpadła pod pociąg, mama zaczęła głośno wołać opomoc. Ludzie zgromadzeni na peronie oraz pasażerowie w wagonie natychmiast zaalarmowali maszynistę i pracowników stacji, relacjonuje stacja ABC. 

Córka spanikowała, próbowałam wciągnąć ją z powrotem do pociągu 

- słychać na powyższym nagraniu relację przerażonej mamy w rozmowie z mężczyzną.

Wszystko działo się bardzo szybko. Maszynista wiedział, że pociąg nie może nawet drgnąć, by nie zrobić dziecku krzywdy. Na pomoc dziewczynce od razu ruszyli pasażerowie. Trzech mężczyzn skoczyło na tory i zaczęło szukać dziewczynki.

Szczęśliwy finał historii

Na szczęście dramatyczna historia miała swój szczęśliwy finał. Na filmie udostępnionym mediom przez Josepha Mourtada, który nagrywał całe zdarzenie, słychać w pewnym momencie głosy ludzi: "Mamy ją! Mamy ją". Dziewczynka musiała przemieszczać się po torach, ponieważ wyciągnięto ją na peron kilka wagonów dalej. 

Mama pod swoją opieką miała jeszcze drugie kilkumiesięczne dziecko, które leżało w wózku. Jak tylko usłyszała głosy pasażerów, którym udało się uratować dziewczynkę, zalana łzami poszła jej na spotkanie. Przerażona kilkulatka rzuciła się w ramiona mamy. 

Podróż pociągiem z dzieckiem

Podróż pociągiem może być dla niego z pewnością wielką przygodą. Przy wsiadaniu i wysiadaniu do pociągu. Maluch, zwłaszcza w silnych emocjach, może mieć trudność, by bezpiecznie dotrzeć na peron. Niedawno do podobnej, choć znacznie groźniejszej sytuacji doszło w Egipcie. Wówczas jednak, gdy dziecko wpadło pod pociąg, maszynista nie zatrzymał składu. Zobacz: Tata ochronił córkę przed nadjeżdżającym pociągiem. Osłonił ją własnym ciałem.

Więcej o: