Małgorzata Rozenek zdradziła imię dziecka! Jest tradycyjne, ale obecnie mało popularne

Małgorzata Rozenek zdradziła, jak nazwie swojego syna. Jeszcze w grudniu gwiazda i jej mąż Radosław Majdan nabrali wody w usta i nie chcieli wyjawić imienia. Teraz jednak zmienili zdanie.

Małgorzata Rozenek zdradziła imię dziecka

Przed świętami Bożego Narodzenia, gdy Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan zasiedli na kanapach "DD TVN", wyjawili, że oczekują syna. Wtedy jednak nie chcieli jeszcze zdradzić, jak nazwą kolejnego chłopca w rodzinie. 

Wiedzieliśmy, że jeśli kiedykolwiek byłby chłopak, to właśnie o takim imieniu. Nie jest to imię po członku rodziny, ale bardzo podoba nam się geneza tego imienia i jego brzmienie. Ponieważ wszystko może się jeszcze zdarzyć, bo to różnie bywa, wolałabym jeszcze nie zdradzać - mówiła kilka miesięcy temu Rozenek.

Podczas wtorkowej ramówki Małgorzata Rozenek jednak się wygadała. Jej najmłodszy syn będzie nazywał się Edward. Nieoficjalną informację jednego z serwisu Jastrząbpost, potwierdziło także nasze źródło. 

Imiona dla dzieci w Polsce

Edward to imię pochodzenia angielskiego. W staroangielskim ead oznaczało pomyślność, dobrobyt, szczęście, natomiast słowo weard strażnika lub obrońcę. Imię Edward można więc tłumaczyć jako obrońcę szczęścia. Mimo tak pięknego znaczenia tego imienia, polscy rodzice stosunkowo rzadko decydują się nazwać nowo narodzonego syna właśnie w ten sposób.

Według informacji dostępnych na stronie Dane.gov.pl, w 2019 roku przybyło w Polsce jedynie 120 Edwardów. Dla porównania te najpopularniejsze wśród polskich rodziców imiona wybierano nawet po sześć tysięcy razy (zobacz: Najpopularniejsze drugie imiona dla dzieci 2019/2020. Rodzice są tradycjonalistami). 

Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Zobacz wideo

Małgorzata Rozenek dzieci

Małgorzata Rozenek w tym roku mamą zostanie po raz trzeci. Żona Radosława Majdana ma już dwóch synów - 14-letniego Stanisława i 10-letniego Tadeusza. Chłopcy są owocem związku z byłym mężem gwiazdy TVN - Jackiem Rozenkiem. Na świecie pojawili się dzięki procedurze in vitro. O tym, jak trudną była dla niej droga do zostania matką, opowiedziała w rozmowie z edzieckiem, zobacz: Małgorzata Rozenek-Majdan: Wiedziałam, że po szkole baletowej mogę mieć problemy z zajściem w ciążę

Więcej o: