Rodzice pokazali, jak pies zareagował na noworodka. Teraz to najlepsi przyjaciele

Mama udostępniła na Twitterze nagranie, które pokazuje więź psa z dzieckiem. Na początku widzimy, jak zwierzę zareagowało na noworodka i kolejno, jak wygląda relacja bohaterów filmu wraz z upływem czasu. Jedni z internautów zachwyceni, drudzy - zmartwieni.

Film opublikowany przez Rocío Barragán pokazuje, jak rośnie dziecko od narodzin do 2. roku życia, a wraz z upływem czasu pogłębia się więź malucha z psem. Użytkownicy Twittera są zauroczeni, ale niektórzy skrytykowali post. Stwierdzili, że pies nie powinien całować dziecka

Reakcja pieska na małe dziecko ucieszyła internautów. Są zachwyceni relacją, jaka jest mięzy bohaterami filmu, tym, jak ich przyjaźń rozwija się wraz z upływem czasu. Niektórzy internauci zwrócili jednak uwagę na fakt, że pies całuje dziecko. "To nie jest higieniczne" - pisali. Jakiś czas temu poruszyliśmy podobny problem i opisaliśmy go w artykule: Pies całuje dziecko: rozczulające czy niehigieniczne? Zapytaliśmy rodziców co myślą o całowaniu dzieci przez psy i o to, czy ich poglądy są takie same jak ekspertów.

Pies całuje dziecko - co o tym myśleć

Pod filmami pokazującymi dzieci i zwierzaki domowe pojawiają się euforyczne zachwyty: „jakie to słodkie!, ale gdy pies liże niemowlę po buzi i rękach pojawiają się też odwrotne reakcje - „to niehigieniczne!”.  Filmy, na których widać dzieci z psami rozbawiają, ale budzą też kontrowersje. Nie dla wszystkich swobodna zabawa z pieskiem oznacza to samo, a interakcja człowieka z jego najlepszym ponoć przyjacielem niekoniecznie musi być aż taka wylewna. Zdania rodziców są podzielone i nie bardzo wiadomo, która z teorii ma poparcie w faktach. A co powiedział ekspert?

- Dopóki zwierzak więcej czasu spędza w domu, jest czysty i odrobaczony - zagrożenie nie jest duże. Problem zaczyna się, gdy pies często wychodzi na spacer i baraszkuje z innymi psami oraz obwąchuje nieokreślone rzeczy w trawie, krzakach, lesie i na ziemi. Wtedy może dojść do przeniesienia na dziecko zakażenia, np. grzybiczego lub bakteryjnego skóry (pasożytów przewodu pokarmowego, odzwierzęcych, kleszcza oraz alergenów przynoszonych na sierści do domu). Nie chodzi o to, by pies był całkowicie izolowany od dziecka, ale u niemowlaków, gdy układ odpornościowy nie jest w pełni wykształcony, a skóra podatna na różne zakażenia należy generalnie ograniczać kontakt ze zwierzętami." - wyjaśnił dla portalu edziecko.pl Bartosz Pawlikowski, dermatolog dziecięcy, pediatra z łódzkiej Kliniki Medevac.

Najsłodsze pieski gwiazd:

Zobacz wideo
Więcej o: