21-latka opiekuje się pięciorgiem rodzeństwa. Rodzice zmarli w odstępie czterech lat

Samantha wcieliła się w rolę rodzica pełnoetatowego dla swojego rodzeństwa po tym, jak oboje jej rodziców zmarło na raka. Dziewczyna studiuje, pracuje i opiekuje się swoimi siostrami oraz bratem.

21-letnia Samantha jest studentką pierwszego roku college'u, pracuje w niepełnym wymiarze godzin i wychowuje pięcioro młodszego rodzeństwa. Jej rodzice, Lisa Smith i Alexander Rodriguez zmarli na raka. 

Kiedy miałam 15 lat, zdiagnozowano u mojej mamy raka szyjki macicy. Około dziewięć miesięcy po otrzymaniu diagnozy, zmarła

- powiedziała Samantha dla InsideEdition.com. Dodała, że dwa lata później zdiagnozowano chłoniaka u jej taty, zmarł dwa lata po otrzymanej diagnozie. Dziewczyna przejęła odpowiedzialność za wychowanie swojego rodzeństwa. Odprowadzała dzieci do szkoły. Chodziła z nimi na wizyty u lekarzy i upewniała się, że mają wszystkiego dostatek.

Nigdy nie chciałam pozwolić, aby zobaczyli we mnie smutek, ponieważ chciałam być dla nich silna. Musiałam być bardzo silna, aby oni także byli.

- powiedziała Samantha. Gdy jej rodzice byli chorzy, Samantha uczęszczała do liceum i podjęła decyzję o pójściu na studia, aby dać przykład swojemu rodzeństwu.

Jestem bardzo zainspirowana przez nią, ponieważ liceum jest dla mnie wystarczająco trudne i myślę, że dla wielu nastolatków

- powiedziała 16-letnia Milagros, siostra Samanthy. 

Samantha pełni rolę mamy, taty i siostry

Samantha, obecnie uczęszczająca do lokalnego college'u i pracująca w niepełnym wymiarze godzin jako kelnerka, nie ma czasu na życie towarzyskie, ale powiedziała, że nie ma z tym problemu. Dla niej rodzina jest najważniejsza. 

Muszę być dla nich mamą i tatą, ale także starszą siostrą

- powiedziała Samantha. Bardzo trudno jest pogodzić te wszystkie role. Myślę, że przez większość czasu muszę być dla nich rodzicem, ale staram się dawać im rady, w taki sposób, aby byli otwarci i mogli ze mną rozmawiać o wszystkim. Samantha powiedziała, że czasami może być to szczególnie trudne dla 13-letniego Michaela (Mikey), który jest jedynym chłopakiem w rodzinie. 

Dzieci wspominają rodziców

Podczas gdy starsze dzieci: 16-letnia Milagros i 15-letnia Brenda pamiętają swoich rodziców. Młodsze - Mikey, 8-letnia Destiny i 9-letnia Bella mają mniej wspomnień o matce i ojcu.

Miałem sześć lat, kiedy moja mama zmarła, więc mam bardzo krótkie wspomnienie o niej

- powiedział Mikey. "Wiem, że była dla nas niesamowitą matką i widzę, że Samantha czerpie siłę z tego, jak wychowywała ją mama" - dodał. Stwierdził też, ze miał bardzo dobry kontakt z tatą. 

 

Rodzina dba o to, aby pamięć o ich rodziców była żywa. Fotografie ich rodziców wypełniają ściany w salonie. Na szklanym stole znajdują się prochy rodziców zamknięte w dwóch wygrawerowanych srebrnych urnach. 

Czuję, że cała miłość i więź, jaka jest między nami powstały dzięki tym doświadczeniom. Oczywiście wciąż są chwile, kiedy płaczemy z powodu utraty rodziców. Jednak na co dzień jesteśmy bardzo szczęśliwymi dziećmi i robimy większość rzeczy, które robią nasi rówieśnicy

- powiedziała Milagros. Obecnie dzieci dzielą ze sobą pokoje. Mają nadzieję, że uda im się przeprowadzić do większego domu. Założyli konto na "Go Found Me" i poprosili o wsparcie, aby móc zrealizować ten cel.

Częste mycie skraca życie? O tym jak częste kąpiele wpływają na odporność dzieci

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.