Fryzury komunijne 2020. Trendy komunijne. Jakie fryzury są teraz modne?
Fryzury komunijne 2020 - trendy
Fryzury komunijne 2020 stawiać będą przede wszystkim na naturalność. Już od kilku sezonów obserwujemy, że w fryzjerstwie przede wszystkim liczy się uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu. Tak samo dzieje się w przypadku fryzur komunijnych. Trendy komunijne najczęściej są inspirowane trendami ślubnymi, stąd też i w tym roku sprawdzi się zasada: im mniej, tym lepiej. Dziewczynki przystępujące do pierwszej komunii to dzieci w wieku około 10 lat. Wyglądają dość groteskowo, jeśli ufryzujemy je jak dorosłe kobiety. Naturalny look będzie w tym przypadku zdecydowanie najlepszym wyjściem. Pomóc w jego uzyskaniu może minimalne zastosowanie kosmetyków utrwalających, które tworzą sztuczny "efekt hełmu".
Fryzury komunijne 2020 to przede wszystkim luźne loki, gładkie, delikatne koki, dodające dziewczęcego uroku. Każdą z takich fryzur można wykonać samodzielnie w domu, ale czasem warto także skorzystać z usługi profesjonalnego stylisty. Dzięki temu mała dama będzie czuła się jeszcze bardziej wyjątkowo w tym szczególnym dniu, a jej mama zyska pewność, że fryzura będzie udana.
- Zobacz też: Fryzury na komunię 2020 - jakie fryzury komunijne będą odpowiednie dla dziewczynki, a jakie dla mamy?
Fryzury komunijne dla dzieci
Fryzury komunijne dla dzieci w każdym sezonie się zmieniają, ogólnie jednak da się zauważyć pewną prawidłowość. Dziewczęta, które mają średniej długości lub długie włosy przeważnie stawiają na loki. Mogą to być luźne fale, sprawiające wrażenie nieładu. W innej wersji kręcone włosy będą dobrą podstawą do stworzenia luźnego upięcia, które da wrażenie lekkości i świeżości fryzurze. Dziewczęta mające proste włosy mogą uzyskać piękny efekt tworząc z nich zgrabny, klasyczny kok.
Dla ogólnego wyglądu fryzury znaczenie ma także wianek, który do niej dobierzemy. Dziewczęta przystępujące do pierwszej komunii mają dowolność w doborze tego atrybutu. Raczej nie zdarza się, aby ktoś z niego rezygnował. Wianki dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Wszystkie jednak zdecydowanie trzymają się białej kolorystki. Są ozdabiane atłasowymi kwiatuszkami, koralikami i perełkami. Do tego część modeli ma wypuszczone z tyłu białe, atłasowe szarfy, które dobrze wyglądają, jeśli dziewczynka ma fryzurę stworzoną z rozpuszczonych włosów. Bardzo modnym rozwiązaniem jest zamawianie w pracowniach florystycznych wianków z żywych kwiatów. Wianek wykonany w ten sposób jest mniej trwały, ale za to wygląda pięknie i niepowtarzalnie. Dodaje dziecku niespotykanego uroku. Wykonanie wianka z żywych kwiatów jest ciekawą opcją dla osób, które same chcą zdecydować o tym, co się w nim znajdzie i z jakich kwiatów będzie wykonany.
- Zobacz też: Komunie przełożone, ale sklepy z dewocjonaliami już się szykują na sezon. W ofercie "maseczki komunijne"
Fryzury komunijne 2020. Co zrobić, żeby były trwałe?
Większość fryzur można samodzielnie wykonać w zaciszu domowym. Wystarczy lokówka lub wałki, kilka wsuwek i puder utrwalający, aby włosy nie opadły nim uroczystość dobiegnie końca. Pamiętajmy, aby kręcić włosy umyte dzień wcześniej wieczorem. To sprawi, że włosy nie będą się mocno rozsypywać. Warto je także przez kręceniem lekko wymodelować na szczotce z użyciem suszarki, wtedy będą lepiej układać się na lokówce i łatwiej będzie nam uzyskać pożądany efekt. I co najważniejsze, by główna bohaterka tego dnia czuła się świetnie.
-
Ulga na dziecko 2021. Nawet 4 tys. złotych dla rodziców, którzy spełnią określone warunki
-
Dziecko dobrze rozwiązało zadanie z matematyki, nauczycielka odjęła punkty. Powód może dziwić
-
Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Dzieci boją się lekcji online. "Nagrał mnie, jak ćwiczyłem"
-
Ulga na dziecko 2021. Rodzice mogą dostać nawet 4 tys. złotych
-
W powrocie do szkoły mają pomóc programy Ministerstwa Edukacji. Czarnek: "Dzieci zostaną przebadane z uwagi na problemy psychologiczne"
- Dni wolne od pracy 2021. Którego jest Wielkanoc?
- Lektury obowiązkowe - egzamin ósmoklasisty 2021. W tym roku lista jest okrojona
- Kiedy będzie wypłacana 13. emerytura? Będzie niższa niż minimalna. Kiedy spodziewać się pieniędzy? [TERMINY]
- Ile jest rodzinnego na dziecko? Od 95 do 135 złotych na dziecko. Od czego zależy wysokość świadczenia?
- Kiedy powrót do szkoły 2021? Będą zmiany. Minister Czarnek zapowiada setki milionów złotych na ratowanie sytuacji dzieci