Fryzury komunijne 2020. Trendy komunijne. Jakie fryzury są teraz modne?

Fryzury komunijne to ważne elementy komuninych stylziacji, zarówno dla dziewczynek, jak i dla ich mam. Dziewczynki w tym dniu chcą wyglądać wyjatkowo i elegancko, w czym może pomóc odpowiednio dobrana fryzura komunijna. Mamom z kolei zależy na tym, by ich pociechy czuły się tego dnia jak najlepiej. Jakie są trendy komunijne w tym roku? Które fryzury są modne w 2020?

Fryzury komunijne 2020 - trendy

Fryzury komunijne 2020 stawiać będą przede wszystkim na naturalność. Już od kilku sezonów obserwujemy, że w fryzjerstwie przede wszystkim liczy się uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu. Tak samo dzieje się w przypadku fryzur komunijnych. Trendy komunijne najczęściej są inspirowane trendami ślubnymi, stąd też i w tym roku sprawdzi się zasada: im mniej, tym lepiej. Dziewczynki przystępujące do pierwszej komunii to dzieci w wieku około 10 lat. Wyglądają dość groteskowo, jeśli ufryzujemy je jak dorosłe kobiety. Naturalny look będzie w tym przypadku zdecydowanie najlepszym wyjściem. Pomóc w jego uzyskaniu może minimalne zastosowanie kosmetyków utrwalających, które tworzą sztuczny "efekt hełmu".

Fryzury komunijne 2020 to przede wszystkim luźne loki, gładkie, delikatne koki, dodające dziewczęcego uroku. Każdą z takich fryzur można wykonać samodzielnie w domu, ale czasem warto także skorzystać z usługi profesjonalnego stylisty. Dzięki temu mała dama będzie czuła się jeszcze bardziej wyjątkowo w tym szczególnym dniu, a jej mama zyska pewność, że fryzura będzie udana. 

Fryzury komunijne dla dzieci

Fryzury komunijne dla dzieci w każdym sezonie się zmieniają, ogólnie jednak da się zauważyć pewną prawidłowość. Dziewczęta, które mają średniej długości lub długie włosy przeważnie stawiają na loki. Mogą to być luźne fale, sprawiające wrażenie nieładu. W innej wersji kręcone włosy będą dobrą podstawą do stworzenia luźnego upięcia, które da wrażenie lekkości i świeżości fryzurze. Dziewczęta mające proste włosy mogą uzyskać piękny efekt tworząc z nich zgrabny, klasyczny kok.

Dla ogólnego wyglądu fryzury znaczenie ma także wianek, który do niej dobierzemy. Dziewczęta przystępujące do pierwszej komunii mają dowolność w doborze tego atrybutu. Raczej nie zdarza się, aby ktoś z niego rezygnował. Wianki dostępne na rynku są bardzo różnorodne. Wszystkie jednak zdecydowanie trzymają się białej kolorystki. Są ozdabiane atłasowymi kwiatuszkami, koralikami i perełkami. Do tego część modeli ma wypuszczone z tyłu białe, atłasowe szarfy, które dobrze wyglądają, jeśli dziewczynka ma fryzurę stworzoną z rozpuszczonych włosów. Bardzo modnym rozwiązaniem jest zamawianie w pracowniach florystycznych wianków z żywych kwiatów. Wianek wykonany w ten sposób jest mniej trwały, ale za to wygląda pięknie i niepowtarzalnie. Dodaje dziecku niespotykanego uroku. Wykonanie wianka z żywych kwiatów jest ciekawą opcją dla osób, które same chcą zdecydować o tym, co się w nim znajdzie i z jakich kwiatów będzie wykonany. 

Fryzury komunijne 2020. Co zrobić, żeby były trwałe?

Większość fryzur można samodzielnie wykonać w zaciszu domowym. Wystarczy lokówka lub wałki, kilka wsuwek i puder utrwalający, aby włosy nie opadły nim uroczystość dobiegnie końca. Pamiętajmy, aby kręcić włosy umyte dzień wcześniej wieczorem. To sprawi, że włosy nie będą się mocno rozsypywać. Warto je także przez kręceniem lekko wymodelować na szczotce z użyciem suszarki, wtedy będą lepiej układać się na lokówce i łatwiej będzie nam uzyskać pożądany efekt. I co najważniejsze, by główna bohaterka tego dnia czuła się świetnie. 

Zobacz wideo Jak zachować piękne kwaty na dłużej?
Więcej o: