Księżna Kate zdobyła się na szczere wyznanie. Opowiedziała o ciążach i o hipnoporodzie

Księżna Kate uczestniczyła w nagraniu podcastu Giovanny Fletcher "Happy Mum, Happy Baby". Wyznała wówczas, że ciąże były dla niej trudnym doświadczeniem. Zdradziła także, na jaki poród się zdecydowała.

Księżna Kate siedem lat temu urodziła syna George'm, pięć lat temu córkę Charlotte i niespełna dwa lata temu synka Louisa. W ostatnim wywiadzie opowiedziała, jak wyglądały jej ciąże i porody. Podczas wszystkich trzech ciąż Kate miała uciążliwe dolegliwości. 

Cierpiałam na bardzo dokuczliwe poranne mdłości, także nie byłam jedną z najszczęśliwszych ciężarnych kobiet 

- mówiła księżna Kate w podcaście. Przyznała, że próbowała wielu metod, aby przez to przejść. Pomogła jej relaksacja hipnotyczna. Wówczas księżna zdała sobie sprawę z siły umysłu nad ciałem. 

Księżna Kate wypróbowała hipnoporód

Ciąża była dla księżnej Kate trudnym okresem, dlatego chciała ulżyć sobie chociaż podczas porodu. Zdecydowała się na hipnoporód, czyli poród przeprowadzany w stanie hipnozy. Hipnoporód to poród z zastosowaniem techniki relaksacji i afirmacji, które kobieta wyćwiczy w ciąży. Jak stwierdziła Kate, ta metoda sprawiła, że porody w porównaniu do samej ciąży, okazywały się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze (o ile można tak powiedzieć o porodzie).

Ponieważ podczas ciąży czułam się naprawdę źle, nawet polubiłam porody. Wiedziałam, że po nich moje dolegliwości się skończą!

- dodała Kate. Według Kate, rola księcia Williama w porodach nie była ogromna. Postawiła swoje potrzeby na pierwszym miejscu, stąd decyzja o hipnozie.

Hipnoporód w Polsce coraz bardziej popularny

W artykule: "Kilka skurczów i moje dziecko dosłownie wyskoczyło na świat". Hipnoporód: dziwactwo czy sposób na rodzenie bez bólu?, pisaliśmy o tym, że w Polsce rośnie zainteresowanie hipnoporodem. Jak powiedziała nam Hanna Kamińska, położna ze szpitala św. Anny w Piasecznie: Dla kobiet o wysokiej samoświadomości, poszukujących alternatywy dla znieczulenia w trakcie porodu, hipnoporód nie jest już kompletną nowością - twierdzi i wyjaśnia, że sama zainteresowała się tą metodą, bo z jej obserwacji wynikało, że na przebieg porodu duży wpływ ma stopień zrelaksowania rodzącej, a jako położna wierzy, że poród powinien - i może - być dla kobiety satysfakcjonującym i cudownym przeżyciem.

Księżna Kate Kate tańczy z małym dzieckiem podczas wizyty w Bradford

Zobacz wideo
Więcej o: