Meghan i Harry nie muszą już przestrzegać 8 królewskich zasad rodzicielskich. Co się zmieniło odkąd opuścili dwór?

Członkowie rodziny królewskiej muszą przestrzegać pewnych zasad, także w kwestii rodzicielstwa. Meghan i Harry nie muszą już wychowywać Archiego ani kolejnych dzieci według nich.

Od kiedy Meghan Markle i książę Harry zrezygnowali z pełnienia głównych ról w rodzinie królewskiej, nie muszą już przestrzegać zasad rodzicielskich. Co się zmieni?

1. Archie nie musi nosić szortów

Zgodnie z zasadą ubioru rodziny królewskiej chłopcy przed ukończeniem ósmego roku życia powinni zakładać krótkie spodenki. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn. Właśnie dlatego książę George oraz Louis mają na sobie szorty, które odsłaniają ich nogi. Meghan może ubierać synka w dowolny rodzaj spodni. 

2. Meghan i Harry mogą swobodnie podróżować

Członkowie rodziny królewskiej podczas wizyt w różnych miejscach muszą realizować plany. Niewielką ilość czasu spędzają, po prostu zwiedzając dane miejsce. Są stale otoczeni przez pełniących różne zadania asystentów. Meghan i Harry z dzieckiem mogą sami planować sobie podróże i spędzać czas tak, jak mają ochotę. 

3. Archie nie musi mieć niani 

Posiadanie niani w rodzinie królewskiej jest koniecznością. Okazuje się to szczególnie pomocne, gdy członkowie rodziny królewskiej muszą być poza domem podczas oficjalnych wydarzeń bez dzieci. Jednak Markle nie musi już mieć opiekunki dla dziecka, jeśli nie chce. To powiedziawszy, ona i Harry najprawdopodobniej podejmą się projektów i zadań w przyszłości, więc i tak mogą zdecydować.  

4. Kolejne dziecko Meghan i Harry'ego będzie miało dwoje chrzestnych

Podczas gdy większość z nas ma tylko dwoje rodziców chrzestnych, rodzice królewscy mogą wybrać ich tylu, ilu chcą. Księżniczka Charlotte ma pięcioro, książę George siedmioro, a książę Louis sześcioro. W zeszłym miesiącu ujawniono, że Archie ma tylko troje rodziców chrzestnych. Jeśli zdecydują się na kolejne dziecko, będą mogli wybrać dwoje rodziców chrzestnych, tak jak przeciętni ludzie.

5. Meghan i Harry nie muszą chrzcić swoich kolejnych dzieci

Królewscy rodzice muszą chrzcić swoje dzieci. Do tego wykorzystywane jest specjalne naczynie, które było używane podczas chrztu każdego członka rodziny królewskiej od 1841 r. Książę i księżna zachowali tradycję, jeśli chodzi o małego Archiego, ale niekoniecznie oznacza to, że musi to zrobić dla kolejnego dziecka.

6. Archie nie musi iść na studia

Edukacja ma być priorytetem dla królewskich dzieci. Są one posyłane zazwyczaj do prywatnych placówek (książę George i księżniczka Charlotte uczęszczają do Battersea Thomasa). Muszą później uczyć się na uniwersytecie. Archie, jeśli nie zechce, nie będzie musiał iść na studia. 

7. Meghan może dowolnie zaplanować menu dla rodziny

Członkowie rodziny królewskiej odżywiają się zgodnie z wytycznymi królowej i jedzą specjały przyrządzone przez jej szefa kuchni Darrena McGrady'ego. W rodzinie królewskiej unika się spożywania czosnku i skorupiaków. Meghan i Harry mogą jeść, co zechcą. 

8. Archie będzie mógł grać w "Monopol" 

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II, zakazał gry "Monopol" rodzinie królewskiej, uznając ją za "zbyt niebezpieczną". Ten zakaz nie dotyczy już dzieci Meghan i Harry'ego. 

Książę Harry osobiście odniósł się do całej sprawy związanej z rezygnacją z pełnienia ról w rodzinie królewskiej

Zobacz wideo
Więcej o: