Mama nie mogła powstrzymać łez. Jest sama w domu z dzieckiem. Wyznanie poruszyło ludzi

Bridgette Armstrong jest mamą ośmioletniego chłopca. "Wszyscy myślą, że bycie mamą w domu, w pełnym wymiarze godzin, jest łatwe" - pisze. Kobieta wyznała, że czuje się bardzo samotna i płacze.

Mama o macierzyństwie

Bridgette Armstrong to mama ośmioletniego syna. Mieszkają w Stanach Zjednoczonych, w Minnesocie. Ostatnio opublikowała na swoim Facebooku szczery post na temat tego, jak naprawdę wygląda życie, kiedy jest się rodzicem zostającym w domu z dziećmi. Od ponad roku opiekuje się swoimi dziećmi w domu. Pewnego dnia, kiedy czuła się smutna i przygnębiona wyznała, że jest "na granicy rozumu" i podzieliła się swoimi odczuciami.

Mama napisała smutny post

"Każdy uważa, że "bycie mamą, w domu w pełnym wymiarze godzin jest łatwe" - napisał Armstrong. Wyznała, że ludzie myślą, że rodzice zostają z dziećmi, ponieważ są leniwi. Mówią, że nie jest to "prawdziwa" praca i nie ma na co narzekać. Odpowiedziała, że "prawda jest taka, że "czuje się samotna i to jest przytłaczające". Mama wymieniła, które rzeczy uważa za najważniejsze w kwestii macierzyństwa w domu. Zaczęła od tego, że nie ma się na nic czasu w ciągu dnia, nawet na wzięcie prysznica lub zmiany ubrania na czyste, ponieważ i tak jest się poplamionym i nie ma sensu brudzić kolejnego ubrania. 

Zapominasz, co to znaczy lub jak to jest być osobą, ponieważ całe twoje życie kręci się teraz wokół dziecka

- skomentowała.

Wyznała, że jej dom nie jest czysty, ona nie jest wykąpana, naczynia nie są gotowe, krzyczy, płacze, a i tak czuje się winna, że dziecko było przy niej i to wszystko widziało. "Jestem sama i jestem samotna” - mówi na końcu.

Mama skomentowana przez obserwatorów

25-letnia Armstrong twierdzi, że była zaskoczona ilością negatywnych odpowiedzi na jej słowa. Kobieta przyznała, że chciała pokazać, jak wygląda prawdziwe życie z dzieckiem, ale nie powinno się narzekać. W mediach społecznościowych oczekuje się pokazywania tylko idealnych momentów z życia. Jako społeczeństwo zapomina się o złych stronach i gorszych dniach, które również istnieją w życiu rodziców. Młoda mama napisała, że ma nadzieję, że jej wiadomość zachęci innych do odwiedzenia znajomych, którzy są rodzicami i są sami w domu. "Czuję, że mamy pozostające w domu zmuszane są przez społeczeństwo do odczuwania jedynie wdzięczności, że mają możliwość pozostania w domu" - dodała.

Więcej o: