Edyta Pazura na feriach z Cezarym i z dziećmi. Negocjuje czytanie lektur. Fanki: "Są streszczenia"

Edyta Pazura wypoczywa na feriach z Cezarym i dziećmi. Wyznała, że przez dwa tygodnie jej pociechy nie będą odrabiać lekcji. Celebrytka jednak przekonuje je do czytania lektur. Internauci odradzają.

Edyta Pazura wraz z mężem Cezarym jest na feriach na Dominikanie (przeczytaj też: Edyta Pazura o tym, jak podróżować z dziećmi. "Kobiety to najlepsze menadżerki pod słońcem"). Celebrytka opublikowała zdjęcie, zrobione na plaży i napisała, że jej dzieci odpoczywają od szkoły, ale negocjuje z nimi kwestię czytania lektur. Internauci napisali, co o tym sądzą.

Dorośli podczas urlopu odpoczywają od pracy. Nie siedzą na plaży z Excelem. Dzieciaki powinny odpocząć od szkoły.
Są streszczenia! Czasem lepiej przeczytać dwa streszczenia i książkę, która faktycznie zaciekawi. Lektury obrzydzają czytanie.
Nie negocjuj. Odpuść

- przekonują. 

 

Lektury szkolne - przydałyby się zmiany?

Nic dziwnego, że pojawiły się takie komentarze odnośnie czytania lektur szkolnych. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że nawet nauczyciele twierdzą, że gdyby byli na miejscu uczniów i musieli czytać lektury z listy obowiązkowych, sięgaliby po opracowania. Jeden z pedagogów opublikował wpis na Facebooku, w którym deklaruje, że tak właśnie by było. Mimo reform kanon lektur szkolnych od lat w dużej mierze pozostaje niezmienny. Temat nielubianych przez uczniów lektur wraca co roku. Najczęściej młodzież skarży się na to, jakie książki musi czytać obowiązkowo w szkole. Starsze pokolenia także mają różne opinie na temat przeczytanych lektur szkolnych. 

Nie ulega wątpliwości, że pewne książki po prostu trzeba znać, ale też sięganie po lekturę tylko po to, aby zaliczyć klasówkę, nie zachęca do czytelnictwa. Które książki powinny zniknąć z kanonu lektur, a które warto do niego dodać? Wasze odpowiedzi są w artykule:  A gdyby tak zmienić kanon lektur? "W szkole podstawowej czytałabym z dzieciakami tylko modne aktualnie rzeczy"

Edyta Pazura pochwaliła się uroczym filmikiem. Pokazała, jak Cezary smaruje kremem do opalania swoją małą córeczkę

Zobacz wideo

Edyta Pazura daje rady, jak podróżować z dzieckiemEdyta Pazura daje rady, jak podróżować z dzieckiem kolaż gazeta.pl zrzut ekranu Edyta Pazura/Instagram

Edyta Pazura z rodzinąEdyta Pazura z rodziną Instagram.com/ edyta_pazura

Co byście doradzili Edycie Pazurze? Powinna przekonywać dzieci do czytania lektur podczas ferii? Odpowiedzcie w komentarzach.

Więcej o: