Jak będzie wyglądał poród Małgorzaty Rozenek? Radosław Majdan zdradził, jakie ma plany

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan spodziewają się dziecka. Przyszły tata jest dumny i szczęśliwy. Zdradził "Super Express", jakie ma plany w związku z porodem i jak przygotowuje się do nowej roli.

Radosław Majdan zdradził w rozmowie z "SE", jakie ma plany w związku z porodem Małgorzaty Rozenek. Powiedział:

Jestem bardzo podekscytowany. Na razie też bardzo spokojnie podchodzę do porodu, w którym będę oczywiście uczestniczył.

Małgorzata Rozenek nie tylko będzie mogła liczyć na obecność męża podczas porodu, lecz także na jego wsparcie, gdy już ich dziecko przyjdzie na świat. 

Nasz synek przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie, tak jak i dwóch poprzednich synów Małgosi. (...) Chcę się od razu nauczyć, jak kąpać nasze dzieciątko, dlatego jestem umówiony, że w szpitalu pokażą mi, jak to mam robić

- przyznał. Kobieta po cesarskim cięciu potrzebuje czasu i odpoczynku, aby odzyskać siły, dlatego ważna jest pomoc bliskich. 

Cesarskie cięcie - jak przebiega zabieg?

Cesarskie cięcie przeprowadza się, gdy poród naturalny nie jest możliwy. Gdy zabieg jest planowany, przeprowadza się go w znieczuleniu. Wówczas stosuje się znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe. Jeśli jednak decyzja o cięciu cesarskim zapada nieplanowo, w trybie ostrym, najczęściej pacjentkę znieczula się ogólnie. Ciężarna, u której będzie wykonywane ciecie cesarskie, musi podpisać formularz świadomej zgody na wykonanie zabiegu oraz zgodę na znieczulenie. Są opinie, że to nie jest prawdziwy poród, a kobiety wybierają cięcie, żeby się nie zmęczyć. To nie prawda. Udowodniła to fotografka, która pokazała zdjęcia kobiet po cesarskim cięciu. Sprawdź: To zdjęcie pokazuje, co naprawdę kryje się za cesarką.

Jaki jest Radosław Majdan dla synów Małgorzaty Rozenek?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.