Małgorzata Rozenek wzięła udział w balu. Fanki komentują: "A brzucha nie ma"

Małgorzata Rozenek na swojego Instagrama wstawiła zdjęcie z Balu "Złota Jedenastka". Fanki skomentowały, że nie widać jej brzucha. Małgosia odpowiedziała.

Małgorzata Rozenek w ciąży

Prezenterka telewizyjna Małgorzata Rozenek i jej mąż Radosław Majdan spodziewają się swojego pierwszego, wspólnego potomka. Ostatnio na swojego Instagrama Rozenek wstawiła zdjęcie z mężem z Balu "Złota Jedenastka" Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich. Na przyjęciu pojawiła się w modnej, różowej sukni. Wyglądała zjawiskowo.

Komentarz na temat ciąży

Jedna z fanek skomentowała zdjęcie Małgosi. Napisała: "A brzucha nie ma. Surogatka na zdjęciu". Inna na powyższy komentarz odpowiedziała: "Jak będzie miała pani dzieci, (...), to zobaczy pani w ciąży, że brzuch się pojawia i znika". Prezenterka żartem postanowiła odpowiedzieć na złośliwy komentarz fanki: "Komu by się chciało ciągnąć brzuch do Nowego Jorku".

Ciężarna Małgorzata Rozenek poleciała do Nowego Jorku. "Lekarz dał nam maseczki"

Zobacz wideo

Brzuch w ciąży

Oczywistą sprawą jest to, że podczas ciąży, w zależności od wielu czynników, brzuch raz jest większy raz mniejszy. Nie ma również książkowych zasad, jak duży powinien być brzuch podczas danych miesięcy ciąży i jaki będzie miał kształt. To, jak rośnie brzuch w ciąży i kiedy zaczyna być widoczny, zależy od budowy ciała kobiety. U szczupłych kobiet ciąża widoczna jest wcześniej niż u kobiet z większą masą ciała. Przyszłe mamy przybierają na wadze w różnym tempie. Czasem u kobiet, które tyją szybko, brzuszek zarówno staje się widoczny, jak i rośnie szybciej.

Znaczenie ma również liczba przebytych ciąż. Panie, które są w ciąży po raz pierwszy, zwykle dostrzegają powiększony brzuszek później niż kobiety, które już w ciąży były. Ma to związek z tym, że mięśnie macicy są nieco rozluźnione przez poprzednie ciąże. Zależy to od wielkości dziecka i ilości wód płodowych, a także od tego, jak ułożony jest płód w macicy. O wielkości dziecka decydują cechy dziedziczne, sposób odżywiania mamy i prowadzony przez nią tryb życia. Brzuch rośnie, ponieważ jest wypychany przez powiększającą się i coraz cięższą macicę. Dodatkowo w ciążach mnogich brzuszek u kobiet widać szybciej, a i jest on większy. To zrozumiałe - macica zwiększa się bardziej niż w ciąży pojedynczej.

 
Więcej o: