Mama trójki dzieci miała kilka objawów, które początkowo zbagatelizowała. Okazało się, że to rak jelita grubego

Carly Mesic, 35-letnia mama trójki dzieci, prowadziła restaurację, ćwiczyła i czuła się dobrze. Wszystko wydawało się w porządku. Kobieta jednak zaczęła mieć nietypowe dolegliwości. Okazało się, że to objawy raka jelita grubego.

Carly Mesic była zajęta zarządzaniem restauracją, treningami z mężem Brianem i wychowywaniem trójki dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Jednak z czasem zaczęła mieć różne dolegliwości.

Jesienią 2017 roku zauważyłam krew w stolcu - powiedziała w rozmowie z Today. Jak twierdzi, wiedziała, że to powód do niepokoju, ale zwlekała z wizytą u lekarza. Przez kilka kolejnych miesięcy bagatelizowała swoje objawy: cienkie, krwawe stolce, zaparcia i uporczywy ból brzucha po jednej stronie. 

Diagnoza - rak jelita grubego

Masic w końcu odwiedziła lekarza, ponieważ myślała, że ma hemoroidy. Specjalista skierował ją na kolonoskopię. Wyznała, że musiała kilkakrotnie zmienić termin wizyty z powodu pomyłki w ubezpieczeniach zdrowotnych i napiętego harmonogramu. Wkrótce wróciła do codziennej rutyny treningów, biegania i była przekonana, że wszystko jest w porządku. 

Latem 2018 roku Masic postanowiła jednak pójść na pogotowie. Spędziła w szpitalu niemal dwa tygodnie. 35-latce wykonano wówczas szereg badań, w tym tomografię komputerową oraz serię zdjęć rentgenowskich. Na tej podstawie zdiagnozowano raka jelita grubego. Stwierdzono także, że doszło do przerzutu do płuc i wątroby.

Powiedziano mi, że prawdopodobnie mam raka od lat

- opowiada Masic, która rozpoczęła swoją pierwszą chemioterapię w sierpniu 2018 roku. Od tego czasu przeszła kilka rund chemioterapii, resekcję całego jelita grubego. Mesic powiedziała, że proces ten był bolesny i wyczerpujący, ale przy wsparciu męża i przyjaciół podejmowała każde leczenie, miała nadzieję na to, że wyzdrowieje. W grudniu 2019 r. badania wykazały obecność kolejnych guzów w jamie brzusznej. 

Dzieci widzą mnie podczas chemioterapii i w dniach, w których nie czuję się najsilniejsza. Najmłodsi chyba nie są do końca świadomi tego, co się dzieje, ponieważ zachowują się tak jak zwykle

- opowiada. Masic zamierza zdecydować się na terapię rodzinną, która pomoże im zmierzyć się z trudnościami. 

Ludzie wręczają Masic kartki walentynkowe

Hilary Vickers, najlepsza przyjaciółka Masic, zorganizowała zbiórkę pieniędzy 35-latki i jej rodziny. Wspierała kobietę przez cały okres leczenia. Teraz z kolei poprosiła użytkowników mediów społecznościowych o to, aby wysyłali kartki walentynkowe dla Masic i jej rodziny.

Kiedy walczysz z czymś takim, jest to nie tylko walka fizyczna, lecz także emocjonalna i psychiczna

- powiedziała Vickers, która chce zmotywować swoją przyjaciółkę do dalszego leczenia. Opublikowała zdjęcie Masic i napisała:

Od razu widać różnicę. Spójrzcie na ten uśmiech! 

Mesic zachęca ludzi do tego, aby wykonywali badania kontrolne. 

To nie boli, a lepiej wiedzieć, czy wszystko jest w porządku

- powiedziała Today.

Coraz więcej młodych osób ma raka jelita 

Według American Cancer Society ponad jedna dziesiąta przypadków raka jelita grubego występuje u osób poniżej 50. roku życia. W Polsce ten nowotwór jest przyczyną 33 zgonów dziennie. Co roku diagnozowanych jest 19 tysięcy nowych przypadków zachorowań. Niestety wiele osób umiera, bo do lekarza trafia zbyt późno. Tego, jakie są objawy raka jelita grubego, dowiesz się z tekstu: Diagnoza i leczenie raka jelita grubego.

Zaawansowane stadium raka płuca? To wciąż nie wyrok

Zobacz wideo
Więcej o: