Joanna Krupa ogłasza, że wraca do pracy. Postanowiła intensywnie trenować

Joanna Krupa wstawiła na Instagrama zdjęcie, pod którym oznajmiła, że kończy urlop macierzyński i wraca do pracy. Przed rozpoczęciem pracy postanowiła wrócić do formy sprzed ciąży.

Joanna Krupa trzy miesiące temu urodziła swoje pierwsze dziecko. Córka Asha-Leigh przyszła na świat drugiego listopada 2019 roku. Gwiazda o porodzie poinformowała fanów poprzez swoje social media. 

Joanna Krupa pokazała różaniec dla swojego dziecka

Zobacz wideo

Joanna Krupa wraca do pracy

Ostatnio modelka na swojego Instagrama wstawiła zdjęcie, pod którym oznajmiła, że wraca do pracy. Dodała, że zanim to zrobi, musi zacząć intensywne treningi, aby wrócić do formy sprzed ciąży. Napisała: 

To były niesamowite trzy miesiące, kiedy mogłam spędzić mnóstwo czasu w domu z moim małym aniołkiem, ale wkrótce nadejdzie czas, aby mama wróciła do pracy w pełni sił. Wcześniej intensywne treningi każdego dnia, aby wrócić do formy i wyglądu sprzed ciąży.
 

Urlop macierzyński

Joanna Krupa na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie matki dostają zazwyczaj sześć tygodni wolnego po urodzeniu dziecka. Regulacje dotyczące urlopu macierzyńskiego są różne w poszczególnych stanach.

Inne zaprzyjaźnione modelki Joanny Krupy skomentowały jej wpis. Jedna z nich napisała: "Jestem pewna, że wrócisz do poprzedniego wyglądu w mgnieniu oka!".

Ćwiczenia po porodzie

Trening po porodzie nadal wzbudza wiele wątpliwości. Mamy nie wiedzą, kiedy mogą zacząć ćwiczyć, jak często, a przede wszystkim, jakie treningi będą dla nich bezpieczne. Każda kobieta jak najszybciej chciałaby wrócić do formy, ale należy pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo. Głównymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem ćwiczeń, są:

  • typ porodu: naturalny czy cesarskie cięcie;
  • przebieg porodu;
  • to, czy kobieta ćwiczyła przed ciążą i w czasie ciąży;
  • szybkość gojenia się ran poporodowych;
  • samopoczucie matki.

Tuż po porodzie intensywne treningi najlepiej zastąpić spokojnymi spacerami na świeżym powietrzu. Połóg to okres po porodzie trwający ok. sześć tygodni, w trakcie którego kobieta jest osłabiona i powinna odpuścić sobie jakiekolwiek ćwiczenia. W tym czasie organizm kobiety zaczyna stopniowo wracać do stanu sprzed ciąży. 

Więcej o: