Rozenek dyskutuje z fanką, która twierdzi, że in vitro to nie leczenie. "Pojawienie się dziecka jest zwalczaniem choroby"

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan długo starali się o dziecko. Gwiazda nie ukrywa, że zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro. Jedna z fanek zwróciła uwagę celebrytce i stwierdziła, że in vitro to nie jest leczenie niepłodności. Rozenek odpowiedziała.

Małgorzata Rozenek-Majdan otwarcie mówi o doświadczeniach związanych z  in vitro. Chce wspierać pary, które chcą mieć dzieci, a zmagają się z niepłodnością. Ostatnio rozmawiała w "Dzień dobry TVN" o projekcie, w który jest zaangażowana. Chodzi o film dokumentalny "In vitro. Nauka czy cud?". Opublikowała zdjęcie z wywiadu na Instagramie i napisała:

Od rana staram się, żeby jak najwięcej osób usłyszało o moim projekcie, bo to temat dla mnie niezmiernie istotny. Liczę, że choć kilka osób zmieni swoje podejście do tej metody leczenia niepłodności i łatwiej nam będzie znaleźć wspólne rozwiązania.
 

Rozenek dyskutowała z fanką na Instagramie

Jedna z fanek zwróciła uwagę na sformułowanie, którego używa Małgorzata Rozenek. Według internautki in vitro to nie jest metoda leczenia niepłodności. Skomentowała:

Ale to nie jest leczenie niepłodności. Nikt po in vitro nie ma nagle udrożnionych jajowodów czy innych rozwiązanych problemów.

Małgorzata Rozenek odpowiedziała:

Jeżeli brak dziecka jest objawem choroby, to pojawienie się dziecka jest zwalczaniem tej choroby.

Dodała, że in vitro to tylko jedna z wielu metod leczenia niepłodności. Według celebrytki, jeśli ktoś chce udrożnić jajowody, to po to, aby móc zajść w ciążę, a nie po to, aby mieć udrożnione jajowody. 

"In Vitro. Nauka czy cud?" - o czym jest film

Film dokumentalny, w którego produkcję zaangażowana jest Małgorzata Rozenek, ma być "źródłem wiedzy o in vitro". W programie pojawiają się specjaliści oraz pary, które znajdują się na różnych etapach starań o dziecko. Widzowie dzięki temu dokumentowi mają szansę zobaczyć, jak wygląda praca lekarzy oraz procedury związane z leczeniem niepłodności.

Zapłodnienie in vitro składa się z kilku kroków: obserwacji i stymulowania wzrostu komórek jajowych, pobrania komórek jajowych, zabezpieczenia spermy, połączenia komórki jajowej i plemników w laboratorium i stworzenia sprzyjających warunków do zapłodnienia oraz wczesnego wzrostu embrionu. Na końcu embriony są przenoszone do macicy. Więcej o metodzie in vitro w artykule: In vitro - krok po kroku.

Małgorzata Rozenek o in vitro

Zobacz wideo
Więcej o: