Anna Lewandowska porównała brzuch przy pierwszej i drugiej ciąży. Dlaczego teraz ma większy?

Anna Lewandowska wkrótce po raz drugi zostanie mamą. Jak sama twierdzi, każda ciąża jest inna. Dowodem są zdjęcia, na których widać jej brzuch przy pierwszej i drugiej ciąży. Teraz ma zdecydowanie większy brzuch. Dlaczego?

Anna Lewandowska jest w trzecim trymestrze ciąży. Pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciami swojego brzucha ciążowego. Pokazała także, jak wyglądał w poprzedniej ciąży. Fani dostrzegli różnicę.

 

Anna Lewandowska opublikowała na Instagramie kolaż czterech zdjęć. Jedno przed pierwszą ciążą, drugie w trakcie, trzecie po ciąży i czwarte, na którym widać jej obecny stan. 

W obu ciążach wyglądasz kwitnąco i uroczo.
Piękna forma! Przed i po.
Jedno się nie zmienia: uśmiech, radość i to bijące szczęście. Na sam widok człowiek się uśmiecha. Pięknie wyglądasz Aniu

- napisali. Internauci zwrócili uwagę na różnicę w wyglądzie brzucha. Jedna z fanek napisała:

Czyli zawsze ten brzuch w kolejnych ciążach wychodzi szybciej. Niesamowite, że nawet przy takich mięśniach.

Brzuch w kolejnych ciążach jest większy niż w pierwszej

Wygląd brzucha zależy od liczby przebytych ciąż. Panie, które są w ciąży po raz pierwszy, zwykle dostrzegają powiększony brzuch później niż kobiety, które już w ciąży były. Ma to związek z tym, że mięśnie macicy są nieco rozluźnione przez poprzednie ciąże.

Wygląd ciążowego brzucha zależy także od budowy ciała kobiety. U kobiet szczupłych i niskich ciąża staje się widoczna wcześniej niż u kobiet o bardziej masywnej budowie i pań wysokich (powiększająca się macica ma więcej miejsca). Brzuszki pań, które mają silne mięśnie trzymające powiększającą się macicę, wydają się mniejsze. Wpływ na kształt brzucha ma także położenie macicy, wielkość dziecka oraz ilość wód płodowych. 

Jak Agnieszce Kaczorowskiej udało się wrócić do formy po ciąży?

Zobacz wideo
Więcej o: