Nauczycielka uratowała życie ojcu jednego z uczniów: "Dała mi drugą szansę"

56-letnia nauczycielka ze stanu Iowa w Ameryce zauważyła, że jeden z jej uczniów zachowuje się podejrzanie. Postanowiła dowiedzieć się, co go trapi. Okazało się, że ojciec chłopca jest mocno chory.

Nancy Bleur jest bardzo związana ze swoimi podopiecznymi, dlatego nie uszło jej uwadze dziwne zachowanie jednego z uczniów. 4-letni Camden zwierzył się jej z rodzinnego problemu. Okazało się, że Darreld, ojciec chłopca ma poważne problemy z nerkami. Funkcjonowały one tylko w ok. 20 proc. Lekarze, żeby pomóc mężczyźnie poddali go dializie, ale niestety spowodowała tylko poważniejsze problemy ze zdrowiem.

Nauczycielka uratowała życie ojcu ucznia

Nancy była bardzo przejęta losem rodziny chłopca i bez zastanowienia zaoferowała im swoją pomoc. Postanowiła zgłosić się jako dawca dla Darelda. Na szczęście nerka Nancy okazała się idealna do przeszczepu i lekarze mogli podjąć się operacji.

Byłam podekscytowana i przeszczęśliwa. Nie wiem, co bym zrobiła, gdyby się okazało, że nie mogę wziąć udziału w przeszczepie.

Po operacji Camden z ojcem zaskoczyli w szkole Nancy. Wręczyli nauczycielce bukiet kwiatów. Darreld w wywiadzie dla ABC News nie krył swojej wdzięczności wobec kobiety:

Chciałbym żeby było więcej ludzi, takich jak ona. Podarowała mi drugą szansę na życie

- powiedział. 

Kiedy kołatanie serca staje się niebezpieczne

Zobacz wideo
Więcej o: