Dwulatka chodziła sama po ulicy. W jej rodzinie jest 11 dzieci. Rodzice nie zauważyli, że wyszła

Zoe i Ben Sullivan oraz ich 11 dzieci w Szkocji mają status celebrytów. Swego czasu kanał 5 Star zrobił o nich nawet reality show "Ja i moich dziesięcioro dzieci". Od tego czasu rodzina Sullivanów powiększyła się, a wraz z kolejnym dzieckiem przybyło problemów.

Dziecko uciekło rodzicom

Mają 11 dzieci i własny reality show - mowa o rodzinie Sullivanów ze Szkocji. Ben i Zoe zyskali na Wyspach niemałą popularność nie tylko ze względu na liczne potomstwo. W Wielkiej Brytanii są przecież rodzice-celebryci, którzy mają dwa razy więcej dzieci (Zobacz: 45-letnia mama ma urodzić 22. dziecko. Niepokoi się o ciążę). Ben jest byłym wojskowym i wychowuje dzieci w oparciu o metody wyniesione z koszar. Czy to się sprawdza? Być może tak, skoro druga w kolejności najmłodsza córka - dwuletnia Agnes - zdołała uciec swoim rodzicom. 

Nauczyła się sama sobie otwierać drzwi. To artystka, jeśli chodzi o ucieczki. W jednej sekundzie potrafi wyjść z domu, a po chwili samej wrócić. Taki mały ninja

- mówiła siostra Agnes - Charlotte - w programie "Ja i moich dziesięcioro dzieci".

 

Dziecko uciekło, a kamery wszystko nagrały

Wszystko działo się pod okiem telewizyjnych kamer, w domu pełnym ludzi. Nikt nie zauważył, że dziewczynka sforsowała wszystkie zabezpieczenia i po prostu wyszła. Gdy tylko rodzice zauważyli, że jednej córki nie ma, wybiegli na ulicę. Okazało się, że Agnes spacerowała alejką niedaleko domu. 

Chodziła sama po ulicy

- stwierdziła przerażona mama dziewczynki. 

Mam taki odruch, że gdy słyszę szczęk łańcucha, to od razu co sił w nogach lecę nawet z drugiego końca domu. Być może bowiem nasz mały Houdini jest już w połowie drogi na pobliski placyk zabaw

- dowcipkował Ben Sullivan w reality show. 

Jak zapanować nad dzieckiem

Aby dziecko zniechęcić do ucieczek, warto zapewnić mu wciągające i niebanalne zajęcia. Jedną z takich aktywności może być na przykład wspólne stworzenie wyjątkowego obrazu. Potrzebne będą jedynie kredki świecowe i suszarka. Co robić dalej? Zobacz w naszym wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: