Co jest kluczem do szczęśliwego związku? Ekspert: musimy wprowadzić więcej nudy do naszych relacji

Bycie w nudnej relacji jest kluczem do szczęśliwego związku? Mark Manson, trener rozwoju osobistego i autor bestellerowego poradnika "Subtelnie mówię F*ck" zdradza, jakie umiejętności są nam potrzebne, by zbudować trwałą relację.

Mark Manson w wywiadzie dla Businnes Insider zdradził, dlaczego jego zdaniem największe szanse na długi, szczęśliwy związek mają pary, których codzienność jest „najnudniejsza z możliwych”. Jego zdaniem 80-letnia para, która przeżyła razem 60 lat nie mogłaby tyle wytrwać jeśli, ich życie byłoby pełne szalonych wakacji i prywatnych lotów samolotem. Jedynym powodem, dla którego mogli być tak długo razem, był fakt, że umieli się razem nudzić.  Zaraz potem dodaje:

Byli w stanie spędzić rok po roku, siedząc w domu, rozmawiając na nudne tematy, oglądając telewizję, gotując obiad i ich związek miał się dobrze. Nie było tam nic ekscytującego, żadnych wielkich kłótni i latających talerzy.

Twierdzi, że ludzie w obecnych czasach nakładają na siebie ogromną presję bycia ciekawą osobą, zupełnie niepotrzebnie. Często to, co sprawia, że jesteśmy interesujący dla ludzi z naszego otoczenia, powoduje, że stajemy się coraz gorsi w romantycznych związkach. Manson stara się pokazać ludziom, że nuda jest w porządku i więcej z nas powinno widzieć ją jako coś dobrego i pomocnego w związku, a nie coś, z czym trzeba za wszelka cenę walczyć.

Co zwiastuje, że związek przetrwa?

Zobacz wideo

Kim jest Mark Manson?

Mark Manson to trener rozwoju osobistego, bloger i autor. Jego druga książka „Subtelnie mówię F*ck. Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie”, trafiła na szóste miejsce listy bestsellerów "New York Timesa". W książce Manson stara się pokazać, jak niezdrowe i wykańczające jest staranie się być lubianym, popularnym czy akceptowanym. 

Więcej o: