Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę. "Ma włosy jak Einstein"

Ujarzmienie włosów Shilah Madison to nie lada wyzwanie dla fryzjerów. Rodzice przez długi czas zastanawiali się, "co jest nie tak z jej fryzurą". Okazało się, że dziewczynka ma zespół włosów niedających się uczesać. To rzadka anomalia.

Shilah po urodzeniu wyglądała jak każda inna mała dziewczynka. Miała miękkie, brązowe włosy, podobnie jak jej brat, ale kiedy zaczęły wypadać, zastąpiły je blond loki. Na początku były bardzo ładne i pasowały do jej błękitnych oczu. Jednak gdy dziewczynka miała około pół roku, rodzice zauważyli, że włosy rosły do góry i nie można było ich ujarzmić. Ludzie zaczęli zwracać na nie uwagę.

 
Wiele godzin spędziliśmy na rozczesywaniu włosów po nocy. Teraz Shilah śpi na poduszce w czystej jedwabnej poszewce, dzięki temu nie sprawia to tak dużego problemu jak przedtem

- powiedzieli rodzice dziewczynki dla lovewhatmatters.com. Na szczęście Shilah zaakceptowała swój wygląd od najmłodszych lat. Mówi żartobliwie:

Czasami wyglądam jak lew z szaloną grzywą.

Rodzice dziewczynki twierdzą, że nauczyli ją kochać jej wyjątkowość i nigdy nie martwić się, co powiedzą inni. Budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie było ważną kwestią domu Madisonów.

Jedna z fryzjerek zasugerowała, abyśmy zabrali córkę do salonu afrykańskiego, ponieważ tam eksperci są bardziej doświadczeni w czesaniu włosów takich, jakie ma Shi. Od tamtego momentu chodzimy do takiego salonu

- powiedzieli. Dodają, że teraz córka nosi różne fryzury, m.in. drobne warkoczyki. 

Dziewczynka ma rzadką chorobę

Podczas pobytu Shilah w szpitalu z powodu chorych zębów, lekarz zwrócił uwagę na włosy dziewczynki. Zadał jej pytanie:

Czy zdajesz sobie sprawę z  tego, że masz zespół włosów niedających się wyczesać?

Od tamtego momentu rodzice zrozumieli, co jest powodem takiego wyglądu włosów ich córki. Nigdy wcześniej nie słyszeli o tej chorobie. Lekarz wyjaśnił, że ten syndrom jest spowodowany mutacją genu i dotyczy jasnych blond włosów. Sprawia, że odstają od skóry głowy i nie można ich czesać płasko. 

Zespół włosów niedających się wyczesać - co to?

Zespół włosów niedających się uczesać to bardzo rzadka anomalia strukturalna włosów, która polega na dziwacznym kształcie przekroju włosów z podłużnym ich pobruzdowaniem, co objawia się jako mieniące się jasne włosy o srebrzystym zabarwieniu, sterczące, kędzierzawe, sprawiające niemałe trudności w stylizacji. Brwi, rzęsy i włosy innych okolic ciała są prawidłowo zbudowane. Schorzenie zaczyna być widoczne we wczesnym dzieciństwie, ale wraz z wiekiem włosy zaczynają wyglądać coraz lepiej. Poza anomaliami struktury włosa nie stwierdza się innych nieprawidłowości.

Jak pozbyć się wszy?

Zobacz wideo
Więcej o: