GIF wycofuje partie leku na refluks i kolkę. Sprawdź, czy masz go w domu

Decyzją GIF z aptek znika kilka partii leku Debridat, który jest stosowany w zaburzeniach czynności układu pokarmowego. Jest on przepisywany dzieciom jako lek na refluks czy kolkę.

GIF wycofuje Debridat

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał kilka decyzji wycofujących z obrotu kilkanaście serii produktu leczniczego, pochodzącego z importu równoległego. Z aptek zniknie granulat do sporządzania zawiesiny doustnej, Debridat, 7,87 mg/g. GIF wydał sześć decyzji w tej sprawie, dotyczą one różnych podmiotów zajmujących się importem równoległym tego produktu. Wszystkie decyzje znajdziecie na stronie internetowej GIF. Lek został wycofany w związku z potencjalną wadą jakościową - istnieje ryzyko, że w produkcie obecne jest ciało obce.

Debridat: co to za lek?

Debridat (trimebutyna) to lek wykorzystywany do leczenia objawowego zaburzeń motoryki i dolegliwości jelitowych, związanych z czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego. Lek wydawany jest na receptę. Nie zaleca się go stosować u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Lekarze przepisują go dzieciom na kolkę niemowlęcą lub refluks żołądkowo-jelitowy. U dzieci dawka ustalana jest w zależności od jego masy ciała.

Ból brzucha może mieć związek z jedzeniem. Czego nie podawać dzieciom w pierwszym roku życia?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA