Prezent dla przyjaciółki. Jak wybrać oryginalny i pomysłowy?

Prezent dla przyjaciółki lub raczej konieczność ciekawego wyboru takiego podarunku, nierzadko spęda nam sen z powiek. Często bywa tak pomimo całych lat znajomości. Wszystko, co podziwiamy na sklepowych witrynach, wydaje się być tak bardzo oczywiste, trąci pójściem na łatwiznę. Być może rozwiązaniem jest wykonanie czegoś samemu - mamy przecież pod ręką choćby techniki diy, czyli stare dobre "zrób to sam". Pomożemy zagłębić się w ten temat.

Pomysł na prezent dla przyjaciółki - z czym mamy największy problem?

Czasami pojawia się sytuacja, że musimy szybko znaleźć pomysł na prezent dla przyjaciółki, za nic jednak nie możemy wybrać czegoś, co będzie nas satysfakcjonowało. Oczywiście złośliwcy zaraz stwierdzą, że widocznie nie tak dobrze znamy naszą kumpelę, "przyjaźń" zaś to zbyt wielkie słowo, skoro nie potrafimy wykonać tak prozaicznej rzeczy. Nie słuchajmy ich. Czemu? Bo pomysł na prezent dla przyjaciółki nie przychodzi łatwo. Spójrzmy na sprawę z nieco innej strony: nie jest tak, że nie znamy gustu naszej przyjaciółki, ale raczej chcemy postawić na coś absolutnie topowego, niezapomnianego i kojarzącego się właśnie z naszą relacją. Nie sposób przecież kupić coś, nawet za dość duże pieniądze, co będzie się kurzyć na półce lub stanie kolejnym ze sztampowych podarków. Prezent dla przyjaciółki musi być czymś ważnym.  

Co kupić przyjaciółce na prezent, czyli w obliczu wyzwania

W naszej głowie dalej tkwi jednak zasadnicze pytanie: co kupić przyjaciółce na prezent? Wiemy już, że nie musimy mieć wyrzutów sumienia, ale to nie zmienia jeszcze naszej sytuacji. W dalszym ciągu stoimy w obliczu wyzwania. Czy prezent dla przyjaciółki to koniecznie jakaś drogocenna rzecz, na którą wydamy połowę pensji? Odpowiedź może być tylko jedna: trafiony prezent wcale nie musi być bardzo kosztowny. Oczywiście nie oznacza to, że wspólny wypad na weekend do Mediolanu lub SPA z szeregiem atrakcji będzie złym pomysłem. Trudno przy tym zaprzeczyć, że obie opcje nie należą do najtańszych. Gdzie tkwi problem? Otóż w tym, że to nie setki lub nawet tysiące złotych decydują o tym, że nasz prezent dla przyjaciółki zostanie zapamiętany i możliwie najlepiej przyjęty. W gruncie rzeczy chodzi o emocje, które wzbudzi. To nie drogie bilety lub pobyt w kurorcie liczą się najbardziej, ale wspólnie spędzony czas. Zresztą podobnie jest z klasycznymi prezentami, które możemy fizycznie komuś dać. "Małe, ale cieszy?" - bywa i tak. 

Oryginalny prezent dla przyjaciółki - kreatywność popłaca

Ważne, żeby to, co podarujemy przyjaciółce, kojarzyło się z nami. Mogą to być emocje, o których już nieco było, ale zdarza się, że oryginalny prezent dla przyjaciółki jest wytworem naszej wyobraźni. Może być to koszulka z nadrukiem, który same wymyślimy lub jakiś drobiazg związany ze wspólnymi wspomnieniami z przeszłości. Warto oddziaływać na emocje, trzeba też wiedzieć, że bycie kreatywnym popłaca w życiu. W przyjaźni i przy wyborze prezentu dla przyjaciółki - również! 

Prezent DIY dla przyjaciółki, czyli ,,zrób to sam''

Prezenty DIY dla przyjaciółki to również świetny pomysł. Za tajemniczym DIY stoi stare i poczciwe "zrób to sam", czyli rękodzieło, majsterkowanie, wszystko to, co własnymi rękami możemy wykonać. Czasami, oprócz środków finansowych i kreatywności, możemy przecież zaangażować w sprawę nasze własne ręce. Pamiętacie laurki, które w podstawówce robiło się dla babci na jej święto? Czasem nie były może najpiękniejsze, nie każdy musiał być małym Picassem lub choćby Matejką, ale powodowały tę bezcenną łezkę w babcinym oku. Czemu? Ponieważ był zrobione własnoręcznie. Oczywiście nie ma tu mowy o robieniu laurki jako prezentu dla przyjaciółki, jak za dawnych czasów szkoły podstawowej. Te zarezerwowane były dla babć i tak powinno pozostać. Każda z pań, ale też ci spośród panów, którzy chcą podarować przyjaciółce coś cennego, mogą polegać na własnych talentach. Biżuteria, ozdobna ramka na zdjęcia, stare lustro w nowym wydaniu lub ozdoby wykonane techniką quillingu - możliwości jest bardzo wiele. 

Dla przyjaciółki, czyli dla bratniej duszy 

Na koniec - pamiętajmy o pewnej ważnej rzeczy. Prezent dla przyjaciółki, to obdarowywanie kogoś, kto jest twoją bratnią duszą. Nie tyle więc liczy się forma, co pamięć, chęć i dobre intencje. To one, w ostatecznym rozrachunku, będą najważniejsze.

Flower Box. Podpowiadamy, jak zrobić modne pudełko z kwiatami

Zobacz wideo
Więcej o: