Ile czasu powinna pracować każda mama po porodzie? Ekspertka wyjaśnia: To pozwala zredukować stres

Erica Komisar amerykańska ekspertka opowiedziała, jaki jest najlepszy czas pracy po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Poradziła również, co zrobić, aby uniknąć zbędnego stresu.

Ekspertka na temat macierzyństwa

Czas po urodzeniu dziecka niesie za sobą wiele wątpliwości i pytań. Młode mamy zastanawiają się, jak długo zostać z dzieckiem w domu? Na ile godzin wrócić do pracy? Ekspertka postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc kobietom w podjęciu decyzji. Erica Komisar matka trójki dzieci i amerykańska konsultantka ds. rodzicielstwa i psychoanalityk, przemówiła na imprezie w Londynie, której współorganizatorem było Centrum Sprawiedliwości Społecznej w Anglii.

Odpowiednia ilość czasu mamy w pracy

Według ekspertki kobiety po powrocie z urlopu macierzyńskiego powinny pracować na pół etatu. Ma to na celu zmniejszenie stresu u ich dzieci. Pół dnia jest lepsze niż przepracowanie dwóch lub trzech dłuższych zmian tygodniowo, ponieważ wraz z upływem czasu wzrasta stres dzieci spowodowany rozstaniem z mamą. Erica dodała:

Rodzice myślą, że lepiej jest pracować w niepełnym wymiarze godzin. Pracują trzy 12-godzinne zmiany, a następnie dwa dni zostają w domu z dzieckiem.

Uznała tę metodę za nieodpowiednią dla dziecka. Matka trójki dzieci wywołała również kontrowersje, krytykując żłobki, które obwiniała za zły stan psychiczny dzieci. Powiedziała, że lepiej jest zostawić dziecko z krewnymi, jeżeli jest taka możliwość. Ekspertka przyznała, że po urodzeniu każdego ze swoich dzieci wzięła po sześć miesięcy wolnego. Następnie wróciła do pracy na półtorej godziny każdego dnia.

Więcej o: