Imiona dla psa. Jakie imię wyrazi charakter naszego przyjaciela?

Imię dla psa to naprawdę ważna sprawa. Kiedy nowy członek rodziny pojawia się w domu, to trzeba nadać mu imię. Nie znamy jeszcze jego charakteru, przyzwyczajeń, nie mamy kojarzących się z nim sytuacji czy przedmiotów - więc może być nam trudno. Czym się kierować wybierając imię? Pamiętajmy, by było krótkie i łatwe do wymówienia zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Szarik, Rex, a może Ciapek? Wybór imienia dla psa nie jest łatwy. Bierze w nim udział zazwyczaj cała rodzina, a każdy jej członek ma własny pomysł na to, jak nazwać pupila.

Zobacz wideo Gdańska straż miejska pomogła kaczej rodzinie przedostać się z Dworu Artusa do Motławy

Imię dla psa - jak wybrać?

Jak wybrać odpowiednie imię, które spodoba się wszystkim i będzie godnie reprezentowało naszego czworonożnego przyjaciela? Warto skonsultować się ze wszystkimi członkami rodziny, ale ostateczna decyzja powinna należeć do osoby, która będzie sprawowała opiekę nad psem - bo to ona spędzi z nim najwięcej czasu, a w konsekwencji najczęściej będzie go używać.

Powinniśmy się też kierować dwoma zasadami - imię dla psa nie powinno być krótkie i nie powinno przypominać komendy. 

Pomysły na imię dla psa - skąd je czerpać?

Wybór imienia dla psa nie jest łatwy. Dlatego warto skonsultować się z domownikami i wysłuchać ich propozycji. Co jednak takie się nie pojawią, a ty również masz pustkę w głowie? Zawsze można sięgnąć po imiona należące do psich bohaterów literackich i filmowych. W końcu nasz pies zasługuje na to, by nosić imię słynnego czworonożnego bohatera z kart powieści lub planu filmowego. Jeśli nie przychodzi nam wciąż nic na myśl, wówczas warto posiłkować się internetem. Prócz popularnych leksykonów psich imion, zawsze można odwiedzić fora przeznaczone dla miłośników psów, gdzie na pewno znajdą się osoby chętne podpowiedzieć nam jak nazwać pupila. W ten sposób, prócz imienia, możemy zyskać nowe znajomości, które idealnie sprawdzą się na długie spacery z pieskami. 

Oryginalne imiona dla psów

Nietuzinkowe, niebanalne, oryginalne... Takich imion dla swoich pupili poszukują ich właściciele. Zatem jakie imiona dla psa można uznać za oryginale? Na pewno będą takimi imiona nawiązujące do imion bogów z mitologii greckiej. Spotykając na ulicy Zeusów, Aresów czy Herkulesów na pewno pojawi się na naszej twarzy uśmiech. W końcu stajemy twarzą w twarz z bóstwem! Oryginalnym sposobem na nazwanie pupila jest również nadanie mu imienia będącego jednocześnie nazwą jednego z naszych ulubionych miejsc na świecie, np. Londyn, Chicago czy Jersey. Nietypowym rozwiązaniem jest też zapewne nazwanie psu imienia, które jest nazwą innego zwierzęcia np. Krecik, Motyl czy Delfin. Pomysły na oryginalne imiona można mnożyć bez końca.

Fajne imię dla psa 

Wybierając imię dla psa chcielibyśmy, aby było ono ciekawe i niespotykane. Fajne imię dla psa jest odzwierciedleniem jego wyglądu, temperamentu i zachowania. Do tej kategorii na pewno zaliczą się imiona, które mimowolnie wywołują uśmiech na naszych twarzach. Należeć będą do nich imiona pochodzące od nazw walut, np. Dolar, Cent, Denar. Podobnie miłe skojarzenia wywołują imiona pochodzące od nazw naszych ulubionych produktów: Cola, Ajaks czy Ford.

Imiona dla psów i suczek - propozycje

Popularne ostatnio imiona dla suczek to: Agapi, Ami, Aurora, Bajka, Bunia, Cherry, Daisy, Dora, Emi, Fluffy, Giga, Hermiona, Ines, Izzy, Jolly, Kira, Koko, Lady, Lilu, Luna, Łatka, Mela, Roxi, Raksa, Rumba, Saba, Sara, Tajga, Tara, Ufi, Wika, Yaris, Zafira czy Zeila.

Imiona dla psów, które są często w gronie propozycji dla zwierzaka to: Afro, Amor, Azor, Biszkopt, Cezar, Chester, Diego, Dolar, Drops, Eddy, Fafi, Fafik, Figiel, Gaston, Grafit, Imbir, Jerry, Kieł, Lazur, Lucky, Łatek, Maks, Neo, Oskar, Ozzie, Pimpek, Reks, Rocky, Szarik, Szafran, Tobiś, Uno, Wafel, Wally czy Zorro.

Jak wybrać imię dla psa?

Kiedy mamy już wyselekcjonowane kilka propozycji i nadchodzi czas wyboru, wówczas musimy podjąć ostateczną decyzję. Jak wybrać imię dla psa? Przede wszystkim pamiętajmy, że pies jest żywym stworzeniem i miano, które mu nadamy, nie może być ośmieszające czy pogardliwe. Imię to powinno pasować do wyglądu pieska i jego zachowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić się do psa wyselekcjonowanymi imionami. Jego reakcja może nam podpowiedzieć, które imię jest odpowiednie. Żywiołowa reakcja może być bowiem wyrazem akceptacji dla konkretnej propozycji, a wtedy podjęcie decyzji powinno być prostsze, bo mamy pewność, że nasz pupil szybko przyzwyczai się do swojego nowego imienia i szybciej zacznie na nie prawidłowo reagować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.