Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo zaprasza na kolejne spotkania. Pierwsze w Koninie

Pierwsze spotkanie w ramach tegorocznej odsłony akcji "Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama" odbędzie się 25 stycznia w Koninie. Przyszli rodzice będą mogli skonsultować się ze specjalistami, wziąć udział w warsztatach i konkursach, czekają także punkty badań - bezpłatnie będzie można wykonać USG i USG 4D.

To już kolejny rok, kiedy fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo organizuje spotkania w ramach akcji  "Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama". Pierwszym miastem, w którym przyszli rodzice będą mogli skorzystać z m.in. z konsultacji ze specjalistami, jest Konin.

"Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama" - rozpoczyna się kolejna edycja akcji społecznej

Ciąża to niezwykły czas. Czekamy na narodziny dziecka, w naszej głowie pojawia się o wiele pytań - szczególnie wtedy, gdy rodzicami zostajemy po raz pierwszy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo chce pokazać, jak czerpać z czasu ciąży jak najwięcej radości. Chce edukować mamy, aby mogły podejmować rozważne decyzje, które będą im dawały poczucie bezpieczeństwa. Podczas corocznych spotkań poszerza wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl życia, zachęca do regularnych badań.

Najważniejsze badania w ciąży - kiedy je wykonujemy?

Zobacz wideo

"Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama 2020". Przystanek Konin

Spotkanie w Koninie to pierwszy przystanek tegorocznej odsłony akcji społecznej. Odbędzie się ono w sobotę, 25 stycznia, w FERIO Konin (Stare Miasto, ul. Ogrodowa 32A), w godz.: 11:00-16:00.

Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama. Pierwsza przystanek tegorocznej edycji akcji to KoninSzczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama. Pierwsza przystanek tegorocznej edycji akcji to Konin mat. prasowe

W przygotowanych punktach konsultacyjnych, nasi eksperci będą udzielać porad m.in. w zakresie:

  • przygotowania do porodu,
  • zalet karmienia piersią,
  • pielęgnacji niemowląt i małych dzieci,
  • właściwej diety kobiety w ciąży i mamy karmiącej,
  • pozyskiwania i przechowywania komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej - innym członkom rodziny,
  • radzenia sobie z bólami kręgosłupa w ciąży i po porodzie,
  • zalet i sposobów masażu dla mam i niemowląt,
  • tworzenia unikalnej więzi pomiędzy rodzicem a niemowlęciem,
  • wpływu noszenia, przytulania dziecka w chustach na jego rozwój emocjonalny,
  • powracania do formy po porodzie.

Będzie można również odbyć konsultację ze stylistką, która określi typ sylwetki, podpowie w jakiej stylizacji mamy będą się czuły najlepiej.

Przewidziane są również:

  • instruktaż bezpiecznej kąpieli
  • prezentacja sposobów układania dziecka w chuście
  •  pokaz instruktażu udzielania pierwszej pomocy pediatrycznej
  • liczne konkursy z nagrodami.

Będzie można także zmierzyć ciśnienie, zbadać skórę głowy i włosów mikroskopem cyfrowym. A zainteresowanym mamom w ciąży zostanie wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa. Ważnym elementem spotkania będzie także możliwość wykonania bezpłatne badania USG, w tym USG 4D, które w wyjątkowy sposób umożliwia "podglądanie" dziecka. Wcześniejsze zapisy na badania nie są prowadzone, decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpocznie się o godz. 11.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie fundacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.