Modelka Kate Upton o karmieniu piersią: Wysysało ze mnie energię

Kate Upton wspomina czasy, gdy jej córeczka była niemowlęciem. Modelka stwierdziła, że przed mamami stawianych jest wiele wyzwań, a karmienie piersią to jedno z nich.

Kate Upton to amerykańska modelka i projektantka. W 2018 roku została mamą, na świat przyszła jej córeczka Genevieve. W serwisie Editorialist, pojawił się obszerny artykuł, w którym modelka wróciła do początków swojego macierzyństwa. Opowiedziała, że na kobietach, które zostają matkami, ciąży olbrzymia presja.

Mama o karmieniu piersią

W artykule przeczytamy, że Kate Upton czuła, że wymaga się od niej - jako mamy, wielu rzeczy. Jedną z nich było karmienie piersią. Modelka przyznała, że na początku było to dla niej bardzo trudne.

Karmienie piersią wysysało ze mnie energię

- stwierdziła. Teraz, gdy jej córeczka ma 14-miesięcy, wiele rzeczy przychodzi jej łatwiej. Pod doświadczeniami modelki może podpisać się wiele mam, które wiedziały, że wymaga się od nich, żeby koniecznie coś robiły, a one w ogóle tego nie czuły, sprawiało im to kłopot. Do tego dochodzą liczne (często wzajemnie się wykluczające) rady czy nierealne oczekiwania.

 

Nierealistyczne oczekiwania

Do wątków poruszanych w wywiadzie, modelka odniosła się na instagramowym profilu. Opowiedziała o tym, że od młodych matek wymaga się, aby szybko wróciły do formy po porodzie, ona także czuła takie naciski. Wyznała, że próbowała im sprostać, starając się szybko wrócić do ćwiczeń, wprowadzając zdrową dietę. Ale zdała sobie sprawę, jak absurdalne są te wymagania. Dała sobie czas na regenerację, skupiła się na macierzyństwie. Presja dotycząca tego, aby szybko rzucić pociążowe kilogramy jest całkowicie niepotrzebna, mama i tak ma wiele na głowie: karmienie piersią, mało snu, wahania hormonów, doświadczanie wszystkiego po raz pierwszy. nie potrzebuje dodatkowych zmartwień.

Nie miałam energii, ale miałam pełne serce. Postanowiłam, że opinie i oczekiwania innych nie będą wpływały na moje życie

- stwierdziła. I to samo radzi innym mamom.

Czy istnieje dieta mamy karmiącej? Obalamy mit:

Zobacz wideo
Więcej o: