Babcia nie chce być opiekunką na żądanie. "Bycie babcią nie czyni mnie automatycznie opiekunką"

Babcia ze Stanów Zjednoczonych dała kazanie swojej córce. Została nagrana w momencie, kiedy mówiła, że opieka nad wnukami powinna być z wyboru, a nie narzucana przez rodziców.

Mama nagrywa babcię

Quayla Ann mama dwójki dzieci, ostatnio postanowiła z ukrycia sfilmować swoją mamę Gran. Babcia wyznała, że dziadkowie nie powinni być uznawani za "automatyczne opiekunki do dzieci lub opiekę na całe dnie". Młode pokolenie nie może zrzucać na innych swoich obowiązków rodzicielskich. W wideo udostępnionym na YouTube w tle słychać głos córki, która pyta: "co mają robić dziadkowie?". Kamera skierowana została w stronę dwóch małych dzieci leżących na łóżku. Babcia mówi: 

To, że zostałam babcią, nie czyni mnie automatycznie opiekunką ani przedszkolem

Joanna Przetakiewicz - co myśli o tym, żeby zostać babcią?

Zobacz wideo

Szczere wyznanie babci

Babcia z nagrania uznała, że prawdziwi dziadkowie powinni móc dzwonić do wnuków, przyjechać i odwiedzić je, kiedy to oni mają na to ochotę. Następnie została zapytana, czy dziadkowie powinni opiekować się dziećmi podczas wakacji szkolnych, gdy ich mama jest w pracy. Nie tracąc ani chwili, odpowiedziała: "Powinni robić to tatusiowie". Dodała, że spędzanie czasu z wnukami byłoby najlepsze, gdyby w domu znajdowali się rodzice. Dziadkowie powinni zajmować się ogrodnictwem, chodzić do domu seniorów, grać w bingo. Na koniec dodała:

Czas każdej osoby jest cenny. Mamy własne życie. Bardzo ciężko pracowaliśmy, aby wychować swoje dzieci. Dlaczego mielibyśmy wychowywać wasze dzieci?

Nagranie obejrzano ponad 747 000 razy. Pod klipem napłynęło wiele komentarzy. Kobieta była chwalona za "mówienie prawdy". Jedna z osób napisała: "Babcia ma rację! Chcesz mieć dzieci, sam je wychowuj!".

 
Więcej o: