Paula Tumala ma baby bluesa. Jej dzieci zachorowały

Paula Tumala, znana głównie z teledysków Donatana i Cleo, została mamą. Urodziła dwie dziewczynki. Pokazała na Instagramie zdjęcia dzieci i zdradziła, że chorują na żółtaczkę. To częsta przypadłość noworodków.

Paula Tumala urodziła bliźniaczki - Anastazję i Nadię. Poinformowała o tym kilka dni temu na Instagramie:

Cześć kochani, dokładnie dwa dni temu o godz 10:33 i 10:35 przyszły na świat moje dwa największe skarby. Dziewczynki są bardzo silne, pomimo tego, że są wcześniakami. Przede mną i moim ukochanym najpiękniejsza, a zarazem najtrudniejsza przygoda w życiu

- napisała. Modelka przebywa jeszcze w szpitalu, ponieważ dzieci zachorowały na żółtaczkę. 

 

Paula Tumala ma baby bluesa

Tumala napisała na Instagramie, że ma lekkiego baby bluesa. To tzw. smutek poporodowy, który występuje aż u 50-80 procent kobiet, które zostały mamami. Modelka pokazała także zdjęcia córek, które muszą być naświetlane, ponieważ mają żółtaczkę fizjologiczną.

Żółtaczka fizjologiczna pojawia się u większości maluchów - u ponad połowy urodzonych w terminie i niemal wszystkich wcześniaków. Jej objawem jest żółtawe zabarwienie skóry (zażółcenie pojawia się najpierw na: twarzy, tułowiu, często także kończynach), błon śluzowych i białkówki oka. Jeśli żółtaczka fizjologiczna jest nasilona i się przedłuża, stosuje się fototerapię, która polega na naświetlaniu dziecka specjalną lampą.

Żółtaczka - jakie są jej rodzaje?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA