Mama miała poważne problemy z krwawieniem. Lekarz zignorował jej prośby o badania

Mama dwójki dzieci Maxine Smith zachorowała na groźną chorobę. Lekarz odmówił jej zrobienia badania. "Mam nadzieję, że spędzę czas z dziećmi i będę cieszyć się małymi rzeczami w życiu, które mi pozostały" - powiedziała.

Chora mama

Maxine Smith, 31-letnia mama dwójki dzieci z Manchesteru, już w wieku 29 lat zaczęła mieć problemy zdrowotne. Wtedy po raz pierwszy dowiedziała się, że ma raka. Przeszła wyczerpującą chemioterapię. Dzięki temu wyzdrowiała. Niestety jakiś czas temu zauważyła, że krwawi po seksie i powiedziała o tym swojemu lekarzowi interniście. Dodała, że chciałaby, aby wykonano jej badania. Lekarz odmówił, ponieważ dwa lata wcześniej przeszła rutynowy test, który nic nie wykazał.

Czy amigdalina leczy raka?

Zobacz wideo

Mama chora na raka

Lekarz ogólny w Congleton w Cheshire określił, że przyczyną jej krwawienia jest stosowanie antykoncepcji. Dopiero gdy przeniosła się do Cheadle i zmieniła lekarzy, zrobiono jej badania. Kolejna biopsja wykazała guza szyjki macicy o długości trzech centymetrów. Lekarze zdiagnozowali raka szyjki macicy trzeciego stopnia. W listopadzie 2019 roku Maxine otrzymała wiadomość, że jej rak powrócił i rozprzestrzenił się na węzły chłonne i jelita.

Chemioterapia mamy z nowotworem

Kobieta stwierdziła, że wierzy w to, iż nie musiałaby stawiać czoła tylu okropnościom, gdyby zrobiono jej badania, kiedy o to prosiła. Uważa, że nie potrzebowałaby leczenia chemioterapią kolejny raz. Wyznała:

Moja rodzina czuje się załamana i bezradna, moja matka mówi, że to powinna być ona, a nie ja.

Dodała: "Mam nadzieję, że spędzę czas z dziećmi i będę cieszyć się małymi rzeczami w życiu, które mi pozostały". Kobieta nie ma dużych szans na przeżycie, dlatego jej rodzina postanowiła zebrać pieniądze, aby pokryć koszty zabrania jej i jej dzieci do Disneylandu.

Objawy raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy może rozwijać się latami i nie dawać żadnych objawów. To dlatego jest tak niebezpieczny i tak duże znaczenie mają ginekologiczne badania profilaktyczne. Stan przed nowotworowy może trwać nawet dziesięć lat. Objawy raka szyjki macicy są niespecyficzne. Pojawia się krwawienie między miesiączkami, po stosunku czy po menopauzie. Innym sygnałem są dłuższe i bardziej obfite miesiączki oraz upławy o nieprzyjemnym zapachu. Może pojawić się również ból w podbrzuszu. W późniejszym stadium kobietom dokucza ból pleców w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, trudności przy oddawaniu moczu czy obrzęki. Ma to związek z rozrostem guza.

Regularne wykonywanie badań cytologicznych to najskuteczniejszy sposób na wczesne wykrycie zmian, a im wcześniej zostanie wprowadzone leczenie, tym większe szanse na pełne wyleczenie.

Więcej o: