45-letnia mama ma urodzić 22. dziecko. Niepokoi się o ciążę: Mam mały brzuch i problem z łożyskiem

Sue Radford w Wielkiej Brytanii ma już status celebrytki. Dlaczego? Jest mamą w najliczniejszej rodzinie na Wyspach. 45-latka urodziła 21 dzieci i - choć zarzekała się, że nie chce ich więcej - jest w kolejnej ciąży.

Mama ogromnej rodziny

Sue Radford i jej rodzina co prawda nie mają (jeszcze) takiego statusu jak rodzina Kardashianów, są jednak na dobrej drodze do zbudowania swojego imperium. Czym wyróżniają się Radfordowie? Jest ich dużo. Nawet bardzo dużo. Sue i Noel mają bowiem 21 dzieci, a wkrótce urodzi się im 22 maluch. O tym, jak się żyje z taką gromadką dzieci, jakim wyzwaniem są zakupy czy wyjście do szkoły, ciekawscy mogą dowiedzieć się z mediów społecznościowych Radfordów oraz ich kilkusezonowego reality show, które zapewniło im na Wyspach dużą popularność. 

Wcześniejsze ciąże Sue Radford nie przysparzały jej powodów do zmartwień. Tym razem jest jednak inaczej. Na swoim kanale na YouTube'e zdradziła, że ma problemy z łożyskiem.

W tej ciąży mój brzuch, jak na 26. tydzień, jest wyjątkowo mały. Być może ma to związek z łożyskiem przodującym. Czuję się jednak dziwnie. Nie chodzi o jakieś bóle pleców czy coś, lecz o jej ruchy. Czuję je tylko z prawej strony, czasem z lewej, ale nie w całym brzuchu, jak to było w poprzednich ciążach. Dodatkowo martwią mnie ewentualne komplikacje związane z łożyskiem przodującym. To bardzo stresujące

- mówiła w filmie na YouTube'e Sue Radford. 

 

Łożysko przodujące

Łożysko przodujące, którym martwi się 45-letnia mama, może faktycznie stanowić poważną komplikację. W takim przypadku łożysko jest zagnieżdżone w dolnym odcinku macicy, niekiedy tak blisko szyjki, że aż ją zasłania. W takim przypadku lekarze zalecają cesarskie cięcie. Warto jednak podkreślić, że wraz ze wzrostem płodu macica rozciąga się, a łożysko w wyniku tych procesów może zostać podciągnięte do góry. Dlatego tak ważne są regularne badania USG, które pozwalają ocenić położenie łożyska. 

Więcej o rodzajach łożyska przodującego, objawach takiego stanu i przyczynach przeczytasz w naszym artykule: 

Niezależnie od tego, w której przyszła mama jest ciąży, za każdym razem musi w wyjątkowy sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zobacz w naszym wideo, o czym nie wolno zapomnieć:

Zobacz wideo

Rodzina Radfordów

Rodzina Radfordów jest najliczniejszą rodziną w Wielkiej Brytanii. Para ma 21 dzieci, a w kwietniu tego roku pojawi się 22. Co ciekawe, mama po każdym porodzie zarzekała się, że nie chce mieć więcej dzieci. Jednak potem - o czym świadczy pokaźna gromadka Radfordów - zmienia zdanie.

Ona zawsze mówi, że już wystarczy i nie będzie więcej w ciąży. Wiem jednak, że to nieprawda 

- mówiła w serialu "Rodzina 2 + 21" jedna z córek Sue Radford. 

 

Najstarsze dziecko Radfordów - syn Christopher - ma 31 lat, najmłodsze - córka Bonnie Raye - zaledwie roczek. Na świecie jest już też czworo wnucząt Sue i Noela, najstarsze ma siedem lat. Rodzina ma swój reality show, który liczy już kilka sezonów. Można go oglądać też w Polsce na BBC Lifestyle (pt. "Rodzina 2 + 21").

Więcej o: