Mama Ginekolog zebrała ponad trzy miliony na WOŚP. "Powinnaś zrobić Jurkowi konkurencję"

Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka, udowadnia, że jej motto "bądź realistą, zacznij marzyć" ma moc. Lekarka i instagramerka w jednej osobie, zebrała na WOŚP ogromną sumę.

Mama Ginekolog pobiła własny rekord

Rok temu Mama Ginekolog zebrała na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ponad milion złotych. To była astronomiczna kwota, a pod wrażeniem był i Jurek Owsiak. W tym roku lekarka zebrała o wiele więcej - to już ponad trzy miliony złotych. Jak jej się to udało?

 

Głowa pełna pomysłów

Nicole Sochacki-Wójcicka w sieci znana jest jako Mama Ginekolog. Jest ginekologiem-położnikiem w trakcie specjalizacji, a w internecie, jak czytamy na jej Instagramie, opowiada historie ze swojego życia i przemyca wiedzę medyczną dla kobiet. To ona zachęca Polki do "wietrzenia narodowego", czyli spania bez majtek czy rezygnacji z nieustannego chodzenia we wkładkach higienicznych.

Ale nie tylko. Mama Ginekolog jest także autorką książek - pierwsze dwa "Instaseriale" dotyczą jej związku, kolejne dwa to książki kulinarne w nieco innym wydaniu. Książki - w formie ebooków - można było kupić jako cegiełkę na WOŚP. Cały dochód przeznaczony jest na fundację. Jej konto zasili również część dochodów z zakupów w sklepach stacjonarnych prowadzonych przez firmę Nicole Sochacki-Wojcickiej. To jeszcze nie koniec. Lekarka wpadła na spontaniczny pomysł i postanowiła zrobić wszystko, aby na konto WOŚP trafiło jak najwięcej. Wykorzystała do tego swoją popularność. Na InstaStories przeprowadziła "blok reklamowy", a pojawić się mógł w nim ten, kto wpłacił tysiąc złotych. Akcja trwała zaledwie kilka godzin, a chętnych do takiej formy promocji swojej działalności nie brakowało.

"Powinnaś zrobić Jurkowi konkurencję"

Już w okolicach północy było wiadomo, że uda się zebrać trzy miliony. Lekarka na swoich InstaStories mówiła, że działo się coś niesamowitego, ebooki kupowało mnóstwo osób, w tym jej znajomi, rodzina. A im mniej brakowało, tym więcej osób kupowało, chcąc dołożyć swoją cegiełkę. Pod wrażeniem działań Nicoli jest wiele osób, Katarzyna Tusk stwierdziła, że jest genialna. A to tylko jeden z niewielu komentarzy w tym tonie.

"Twoje serce porusza MILIONY! I to dosłownie"
"Dziewczyno powinnaś zrobić Jurkowi konkurencję, myślę, że stałby w pierwszym rzędzie kibicując"
Tylko ty jesteś zdolna tak nas wszystkich zmobilizować

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. Zadeklarowana kwota ze zbiórki ogłoszona około północy to 115 362 894 zł. Ostateczną sumę poznamy 8 marca.

Sukces wielu osób

Mąż Mamy Ginekolog, Jakub Wójcicki, na swoim profilu podkreślał, jak ważna jest fundacja dla ich rodziny, że gdyby nie sprzęt zakupiony przez WOŚP, lekarze nie mogliby zrobić tyle dobrego dla ich młodszego syna. Stwierdził, że w Polsce jest wiele takich rodzin, które mogą opisać podobne historie. Ma rację, sami zobaczcie:

Zobacz wideo

Jakub Wójcicki podkreślił, że to nie oni zebrali tę kwotę, ale zrobili to ci wszyscy, którzy wpłacili pieniądze. Takie akcje pokazują, że wciąż jest w nas wiele dobra, że potrafimy się jednoczyć. A wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku u Mamy Ginekolog będą bite kolejne rekordy.

Więcej o: