Dzieci z rodziny królewskiej nie są pod prawną opieką swoich rodziców. Czy to było powodem decyzji Meghan i Harry'ego?

Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia głównych ról w rodzinie królewskiej. Ich fani zastanawiają się, co było prawdziwym powodem decyzji pary. Niektórzy sugerują, że chodzi o zasady dotyczące potomków rodziny królewskiej. Zgodnie z nimi, Meghan i Harry nie byliby prawnymi opiekunami Archiego.

Meghan i Harry zdecydowali się nie być dłużej częścią rodziny królewskiej.

 Zamierzamy wycofać się z obowiązków "głównych" członków rodziny królewskiej i pracować na rzecz stania się finansowo niezależnymi, jednocześnie w pełni wspierając Jej Wysokość

- napisali we wspólnym oświadczeniu, które zostało opublikowane na Instagramie. Para spędziła święta i sylwestra w Kanadzie. Do Londynu przyjechali, aby ogłosić swoją decyzję.

Kto jest prawnym opiekunem dzieci z rodziny królewskiej?

Fani rodziny królewskiej zastanawiają się, co było prawdziwym powodem decyzji Meghan i Harry'ego. Marlene Koenig, królewska ekspertka powiedziała "The Sun", że dla najmłodszych członków rodziny opiekunami nie są ich rodzice. To znaczy, że Kate Middleton i książę William nie są prawnymi opiekunami księcia Jerzego, księcia Louisa i księżniczki Charlotte, a Meghan Markle i książę Harry również nie byliby nimi dla swoich dzieci

Kto w takim razie pełni funkcję prawnego opiekuna tych dzieci? Według ekspertki Królowa Elżbieta II. Jako suweren państwa, sprawuje pieczę nad małymi członkami rodziny królewskiej. To oznacza, że nawet książę Harry i książę William nie byli pod prawną opieką księcia Karola i księżnej Diany.

Suweren sprawuje opiekę prawną nad małoletnimi wnukami

- powiedziała Koenig.

Prawo obowiązywało od czasów króla Jerzego I, który rządził na początku 1700 roku. Do tej pory nie zostało zmienione. Król Jerzy zdecydował o tym, ponieważ miał bardzo słabe stosunki z synem, przyszłym królem Jerzym II, więc uchwalono to prawo, aby król mógł decydować o losach wnuków.

Uważacie, że Meghan i Harry postanowili być niezależni, ponieważ nie podobały im się zasady, które obowiązują członków rodziny królewskiej? 

Tak rodzina królewska świętowała urodziny królowej:

Zobacz wideo
Więcej o: