Bliźnięta przyszły na świat w odstępie 30 minut. Urodziły się w innych dekadach

Bliźnięta zazwyczaj obchodzą urodziny tego samego dnia. Maluchy, które przyszły na świat w amerykańskim stanie Indiana dzieli rok.

Bliźnięta urodziły się w innych dekadach

Narodziny pod koniec roku zawsze wywołują ekscytację u rodziców, którzy zastanawiają się, czy ich dziecko będzie najmłodsze w swoim roczniku czy przeciwnie - najstarsze. Ci, którzy spodziewają się bliźniąt, mają w głowie jeszcze więcej pytań, w końcu ich dzieci mogą nie być równolatkami. Opisywaliśmy już przypadek, kiedy to maluch, który urodził się później, był starszy od swojego brata bliźniaka: Jeden bliźniak urodził się pierwszy, ale to ten drugi jest starszy. Jak to możliwe?

W tamtym przypadku "winowajcą" była zmiana czasu, ale zamieszać może także końcówka roku. W Pendleton w stanie Indiana przyszły na świat bliźnięta, które urodziły się w różnych dekadach.

Bliźnięta i inna data urodzin

Joshlyn Grace urodziła się 31 grudnia 2019 roku o godz. 23.37. Jej brat, Jaxon DeWayne przyszedł na świat 30 minut później - o godz. 01.07, 1 stycznia 2020 roku. Zanim bliźnięta się urodziły, ich rodzice śmiali się, że byłoby zabawnie, gdyby maluchy miały inne daty urodzin. Tak się stało - ich córka była ostatnim noworodkiem, które przyszło na świat w szpitalu w 2019, a ich syn, pierwszym urodzonym w 2020.

Wszyscy na porodówce byli bardzo podekscytowani. To jest niesamowite

- mówiła mama bliźniąt. Rodzice zdradzili także, że dzieci różni nie tylko data urodzenia. Joslyn jest "córeczką tatusia", natomiast jej brat woli, gdy zajmuje się nim mama. Bliźnięta przyszły na świat przed terminem, powinny urodzić się 19 lutego. Maluchy prawdopodobnie zostaną w szpitalu do tego czasu.

Bliźnięta przyszły na świat przed czasem. Takie maluchy mają nie tylko mniejszą wagę urodzeniową. Co powinniśmy wiedzieć o wcześniactwie?

Zobacz wideo

Ciąża bliźniacza - co trzeba o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza jest najczęściej występującą ciążą mnogą, zdarza się raz na 80 porodów. Uznawana jest - jak inne ciąże mnogie - za taką wysokiego ryzyka. Bliźniaki mogą być jednojajowe bądź dwujajowe. Szacuje się, że 1/4 wszystkich ciąż bliźniaczych stanowią bliźniaki jednojajowe. Ciąże bliźniacze najczęściej kończą się przed 40 tygodniem ciąży. Przeczytaj: Ciąża bliźniacza - objawy, powikłania, charakterystyka

Przed nami zmiana czasu na letni - 29 marca to moment, kiedy data narodzin bliźniąt nie będzie czymś oczywistym.

Więcej o: