Uczniowie zaskoczeni. Nauczycielka używa własnego ciała do prowadzenia zajęć z anatomii

Nauczycielka z Hiszpanii wpadła na oryginalny pomysł, jak nauczyć swoich podopiecznych umiejscowienia narządów wewnętrznych w ciele człowieka. Pomógł jej specjalny kombinezon. - Dzieciaki oszalały - komentuje jej mąż.

Pamiętacie szkielety z sal biologii, które zawsze stały zakurzone gdzieś w kącie? Pewna nauczycielka wpadła na pomysł, by bardziej zainteresować uczniów ludzką anatomią.

Nietypowy pomysł na naukę anatomii

Verónica Duque to nauczycielka ze szkoły w Valladolid w Hiszpanii. Kobieta wpadła na oryginalny pomysł, by nauczyć anatomii swoich podopiecznych - ośmio- i dziewięciolatków. W rezultacie na lekcję przyszła w specjalnym kombinezonie z nadrukiem, który umożliwia umiejscowienie narządów w ciele.

"Uczniowie nigdy tego nie zapomną"

Mąż nauczycielki, Michael Duque, udostępnił zdjęcia z lekcji na swoim koncie na Twitterze. Podpisał je: "Jestem bardzo dumny z tego wulkanu pomysłów, który - na moje szczęście - jest moją żona". Dodał:

Dzisiaj w bardzo oryginalny sposób wyjaśniła swoim uczniom, jak wygląda ludzkie ciało. Dzieciaki oszalały.

Niecodzienna metoda dydaktyczna nauczycielki zainteresowała nie tylko dzieci, lecz także wielu użytkowników Twittera. Podobnie jak uczniowie, są zachwyceni tak ciekawym i oryginalnym pomysłem, na który wpadła nauczycielka. Jeden napisał: "Świetne. Spektakularne. Inteligentne. Dydaktyczne. Mistrzowskie. Z pewnością uczniowie nigdy tego nie zapomną". Inna osoba skomentowała: "To szczęście, że są na świecie profesjonaliści tego kalibru"

Jak nie zawstydzić dziecka? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: