Edyta Pazura karmi piersią córkę w muzeum. "Nie wiem, jak wy to dalej potraficie"

Edyta Pazura często podróżuje z trójką dzieci. Najmłodszą córkę Ritę, która ma rok i siedem miesięcy, karmi piersią. Niedawno na Instagramie opublikowała zdjęcie, na którym robi to w muzeum w Maladze, czym wzbudziła ożywioną dyskusję wśród fanów.

Edyta Pazura to mama-blogerka

Edyta Pazura jest mamą trójki dzieci. Razem z mężem, Cezarym Pazurą, mają 10-letnią Amelię, siedmioletniego Antoniego i Ritę, która ma rok i siedem miesięcy. Edyta jest z wykształcenia marketingowcem, pracuje jako menadżerka męża. Jej pasją jest projektowanie wnętrz, prowadzi też bloga parentingowego, na którym zamieszcza m.in. porady na temat podróżowania z dziećmi, przepisy czy porady prawne. 

Karmienie piersią dziecka i podróżowanie

Edyta i Cezary często wyjeżdżają i zabierają ze sobą całą trójkę dzieci. Niedawno odwiedzili Nowy Jork, końcówkę roku spędzają z kolei w Maladze. Edyta przyznała, że podczas lotu do Nowego Jorku "pasażerowie mieli nietęgie miny i chyba nerwy w strzępach", gdy wchodziła na pokład z trójką dzieci. Stewardesy pomogły ze starszymi, a Edyta skupiła się na najmłodszej Ricie. Według niej nieocenione w uspokojeniu dziecka jest karmienie piersią. Rita podczas startu dostaje pierś i dzięki temu zazwyczaj grzecznie zasypia przy mamie. 

Rodzina ostatnio odwiedziła Muzeum Picassa w Maladze. Edyta Pazura zrobiła przerwę w zwiedzaniu, żeby nakarmić piersią córkę. Zdjęcie opublikowała na Instagramie. Wiele fanek pozytywnie zareagowało na post Pazury:

Piękny widok. Zawsze na mojej twarzy pojawia się uśmiech, kiedy widzę kobietę karmiącą piersią. Ja swojego starszaka karmiłam prawie trzy lata, a z młodszym idzie nam dopiero szósty miesiąc.
Syna karmiłam do trzeciego roku życia. Cudne jesteście.
Bardzo podoba mi się, jak karmisz w miejscach publicznych. Sama karmię moją sześciotygodniową córeczkę, ale właśnie nie wiem, jak to będzie, jak wyjdziemy do ludzi. Jak to robisz? Nakrywasz się po prostu chustą? Pozwoliłam sobie mówić na "ty", bo jesteśmy równolatkami.

Do kiedy karmić piersią dziecko?

Widać, że zwolenniczek długiego karmienia piersią jest sporo. Mamy piszą, że także karmią swoje ponad roczne dzieci i doceniają taką więź. Zdarzył się jednak niepochlebny komentarz:

Ale (...) wiecie, że dziecko bez waszego cyca już sobie poradzi? Sama karmiłam do roku i nie wiem, jak wy to dalej potraficie, mleko już nie ma wartości, to tylko przyzwyczajenie dziecka...

Czy naprawdę mleko z piersi traci wartość po roku? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko szóstego miesiąca, a kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających. Jest to korzystne dla zdrowia dziecka, bowiem w dużym stopniu zapobiega chorobom cywilizacyjnym, m.in. otyłości. 

Zobacz wideo
Więcej o: