Niezwykła historia dziewczynki, która w wieku ośmiu lat zachorowała na raka piersi. "Wszystko jest niepewne"

Chrissy Turner to dwunastolatka, u której cztery lata temu wykryto wydzielniczy rak piersi. Lekarze przyznali, że to niezwykle rzadka postać choroby. Zmagało się z nią wówczas jedynie 15 osób w USA. Dziewczynka jest po operacji i czuje się lepiej, ale jej rodzina wciąż ma problemy finansowe.

Chrissy Turner znalazła bolesny guzek pod sutkiem w 2015 roku, gdy miała osiem lat. Początkowo lekarze twierdzili, że to prawdopodobnie nic poważnego, ale po przeprowadzeniu szeregu badań postawili szokującą diagnozę. Okazało się, że Chrissy ma niezwykle rzadką postać nowotworu - wydzielniczego raka piersi. Tylko około 15 osób w USA zmagało się wtedy z chorobą. Chrissy była najmłodszą pacjentką z takim nowotworem.

Miała operację, podczas której usunięto guza. Biopsja wykazała, że był złośliwy

- powiedziała Annette Turner, mama Chrissy w rozmowie z serwisem Parents.com. Dziewczynce wykonano mastektomię prawej piersi. Na szczęście nowotwór nie rozprzestrzeniał się po organizmie.

Guz obejmował jeden obszar. Od czasu jego usunięcia córka odzyskuje zdrowie. Jest bardzo odporna i inspiruje ludzi. Kiedy ją zdiagnozowano, była przerażona, ale mówiła: cokolwiek należy zrobić, zróbmy to

- dodała mama dziewczynki.

Na tym jednak pech rodziny się nie kończył. Rodzice Chrissy również mają poważne problemy zdrowotne. Annette miała raka szyjki macicy, a Troy, ojciec Chrissy, walczył z chłoniakiem nieziarniczym. 

Rodzina Chrissy ma problemy finansowe

Wydatki związane z leczeniem rodziny doprowadziły ją do bankructwa. Przyjaciel Turnerów utworzył konto na stronie GoFundMe, aby pomóc im poradzić sobie z kosztami.

To było jak błogosławieństwo. (...) Tak wielu wspaniałych ludzi nam pomogło. Gdyby nie oni, nie mielibyśmy pieniędzy na rachunki. Po prostu nie moglibyśmy tego zrobić bez nich

- powiedziała Annette, która zebrała ponad 95 tysięcy dolarów. Konto rodziny na GoFoundMe jest nadal aktywne. Możliwe, że dziewczynka w nadchodzących latach będzie potrzebowała więcej operacji i ciągłego monitorowania. Jak opowiedziała jej mama, "wszystko jest niepewne". 

Samobadanie piersi - kiedy i jak je wykonujemy?

Zobacz wideo
Więcej o: