Niewidomy chłopiec z autyzmem po raz pierwszy spotkał się ze św. Mikołajem. Jego reakcja jest wzruszająca

Każde dziecko marzy o spotkaniu ze św. Mikołajem. Dla niewidomego chłopca z autyzmem ta chwila była wyjątkowa. Jego mama opisała ich spotkanie na Facebooku. Historia wzruszyła internautów.

Misty Wolf jest mamą Matthew, niewidomego chłopca z autyzmem. Kobieta zabrała syna na spotkanie ze św. Mikołajem, ale nie wiedziała, czego się spodziewać. Reakcja chłopca pozytywnie ją zaskoczyła.

Wzruszające spotkanie z Mikołajem

Misty podeszła do św. Mikołaja i uprzedziła go, że jej syn z autyzmem jest niewidomy. Święty Mikołaj wstał z krzesła i przykucnął na podłodze, aby chłopak mógł dotknąć płaszcza, kapelusza, brody i twarzy. Rozmawiał z nim bardzo długo.

Po prostu stałam i pełna podziwu obserwowałam to, co się dzieje

- powiedziała Wolf dla "Today". Mama udostępniła na Facebooku zdjęcia, zrobione podczas spotkania ze św. Mikołajem. 

Św. Mikołaj pozwolił chłopcu dotykać oczy tak długo, jak chciał. Matthew czuł się dzięki temu spokojnie i bezpiecznie. Mikołaj zaprowadził chłopca na wystawę, aby mógł dotknąć renifera.

To było rewelacyjne spotkanie. Byłam bardzo szczęśliwa, widząc, że Matthew jest tak żywo wszystkim zainteresowany. To był najlepszy św. Mikołaj, z jakim kiedykolwiek miałam okazję się spotkać

- powiedziała mama. Pod postem udostępnionym na Facebooku pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Internautom spodobała się postawa mężczyzny. Napisali:

Idealny święty Mikołaj.
To wspaniała historia.
Wzruszające.

Matthew urodził się jako wcześniak, w szóstym miesiącu ciąży. Jego brat bliźniak nie przeżył. Matthew spędził kolejne 111 dni w inkubatorze. Lekarze bali się, że chłopiec nigdy nie będzie chodził i mówił. Udało mu się pokonać część ograniczeń. 

Autyzm - jak zrozumieć?

Zobacz wideo
Więcej o: