Kobieta pokazała się w pociążowych majtkach. Opowiedziała, dlaczego nie wstydzi się swojego ciała

Kobieta na Instagramie pokazała swoją sylwetkę niedługo po urodzeniu dziecka. Chciała przekonać innych, że nie warto wstydzić się swojego ciała.

Mama po ciąży

Na jednym z zagranicznych profili na Instagramie zostało opublikowane zdjęcie, które przedstawia kobietę tuż po porodzie. Bohaterka fotografii znajduje się w szpitalu. W tle widać łóżko. Świeżo upieczona mama ma na sobie tylko duże, ciążowe majtki. Na rękach trzyma dziecko.

 

Historia mamy

Post niesie ze sobą ważne przesłanie. Szczerze opisano w nim, jak wygląda ciało kobiety po urodzeniu dziecka. Zwraca uwagę, że coraz częściej w mediach społecznościowych pokazuje się tylko jeden typ sylwetki po porodzie - idealnej, szybko wracającej do formy, co wiele kobiet może wprawić w kompleksy. Nie potrafią zaakceptować swojego ciała, mało której się to udaje. Większość ubiera się w luźne ubrania przez co wyglądają, jakby cały czas były w ciąży.

Moje ciało ciężko pracowało przez dziewięć miesięcy i będzie nadal ciężko pracować, aby opiekować się noworodkiem. Nie czuję presji, aby zmieścić się w moje dżinsy, który nosiłam przed ciążą i zamierzam to uczcić tym zdjęciem

- czytamy we wpisie. 

Meghan Markle krytykowana za ciążowy brzuch

Temat reakcji otoczenia na kobiece ciało po porodzie poruszaliśmy przy okazji ciąży Meghan Markle. Wiele osób komentowało, że dwa dni po porodzie jej brzuch wciąż jest widoczny. Czy naprawdę kogoś jeszcze dziwi, że po takim czasie w magiczny sposób nie zniknął?

Kobiece ciało po urodzeniu dziecka wygląda bardzo różnie. U jednych kobiet ciąża i poród nie pozostawią po sobie śladu. Niektóre nawet kilka miesięcy po porodzie wyglądają jak tuż ''przed''. Jeszcze inne będą miały po dzieciach pamiątki na całe życie.

W ostatnich latach, głównie dzięki mediom społecznościowym, kobiety - te znane i mniej znane - dość często pokazują światu zdjęcia, na których dobrze widać, jak naprawdę wygląda kobieta po porodzie. Bez retuszu i bez ukrywania tego, co naturalne. Powstało też sporo projektów fotograficznych, które ukazują kobiety i ich ciała po ciąży w szczerym, realistycznym ujęciu.

Wyprawka dla dziecka - co powinno się w niej znaleźć?

Zobacz wideo
Więcej o: