Mata nagrał utwór "Patointeligencja". Ojciec rapera opublikował zdjęcie z synem. Apeluje do rodziców

Mata to nastoletni raper, autor utworu, który jest obecnie na pierwszym miejscu listy "Na czasie" na Youtube'ie. Ojciec licealisty, wykładowca uniwersytecki, opublikował na Twitterze zdjęcie z synem. Ma też ważny apel do wszystkich rodziców.

Mata "Patointeligencja"

Powiedzieć, że o "Patointeligencji" mówią dziś wszyscy, nie jest tylko wyświechtanym stwierdzeniem. Utwór rapera ma na YoutTube'ie prawie cztery miliony wyświetleń i jest pierwszy w zestawieniu "Na czasie" tego serwisu. Dlaczego? Być może chodzi o to, że słowa nastolatka o rzeczywistości tzw. dzieci z dobrych domów są szokujące. Wśród jego rówieśników, uczniów renomowanego warszawskiego liceum, do którego sam chodzi (II LO im. Stefana Batorego), problemy z alkoholem, narkotykami, seksem to codzienność. 

Młodzi ludzie z zamożnych domów i świetnych szkół przychodzą na lekcję pijani i pod wpływem narkotyków. Popełniają samobójstwa, mają dzieci. Nazywa ich, a także i siebie - patointeligencją. 

 

Kim jest ojciec Maty

Ojciec Maty - Marcin Matczak - jest radcą prawnym, doktorem habilitowanym nauk prawnych, specjalistą w zakresie teorii prawa, profesorem i wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na swoim Twitterze okazał wsparcie swojemu synowi. Umieścił wspólne zdjęcie i apel do wszystkich rodziców:

Słuchajcie swoich Dzieci! Mają Wam wiele mądrych rzeczy do powiedzenia...

Marcin Matczak sam ma swój kanał na Youtube'ie. Porusza w nim kwestie z zakresu prawa, spraw społecznych i codziennego życia. 

Jak nie zawstydzić swojego dziecka? W naszym wideo znajdziesz kilka wskazówek

Zobacz wideo
Więcej o: