Dziadkowie uprowadzili wnuka. Stwierdzili, że: "Chodzi o dobro dziecka"

Pani Beata, mama małego Igora, z dnia na dzień straciła dziecko. Chłopiec został uprowadzony przez dziadków.

Dziecko uprowadzone przez dziadków

Pani Beata od 9 września nie wiedziała gdzie podziewa się jej dziecko: "Nie wiem co będzie z dzieckiem, nie wiem gdzie przebywa, czy w ogóle żyje" - powiedziała mama dla "Uwagi". Zostało zabrane z przedszkola w południe. Godzinę później przyjechali dziadkowie z chłopcem. Z auta dobiegał głośny płacz, że chce do mamy. Babcia z dziadkiem zaczęli szantażować ją, że jeżeli nie odda rzeczy męża i syna to dziecko do niej nie wróci:

Te ciuchy, które my kupiliśmy… zapłaciliśmy za nie ponad 250 zł. To były trzy rzeczy: spodenki, koszulka i buty. Markowe. I do nas one nie wróciły. Dziecko było obkupione
 

Dziecko bez mamy

Mama była bezradna. Od czterech lat trwa proces rozwodowy z mężem, który nie podaje miejsca zamieszkania i nie odbiera telefonu. Dziadkowie wśród sąsiadów, nie cieszą się dobrą opinią. Policja przybywając na miejsce zamieszkania dziecka powiedziała, że nie jest organem, który może zabierać dziecko. Chłopiec od dwóch miesięcy nie chodził do przedszkola. Dzięki interwencji dziennikarzy, sąd rodzinny podjął decyzję, że Igor ma wrócić do mamy w ciągu trzech dni. Tak też się stało. Szczęśliwy chłopiec wrócił do domu rodzinnego.

Zobacz 7 rzeczy, których dziadkowie nie powinni mówić wnukom

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA