Beyonce o macierzyństwie i poronieniach. "Odczepcie się od moich jajników" - powiedziała

Beyonce w wywiadzie dla Elle opowiedziała o macierzyństwie. Przyznała, że drażnią ją pytania o ciążę.

Beyonce powiedziała w wywiadzie dla Elle USA o traumatycznych wydarzaniach w jej życiu. Musiała przejść trudną drogę, aby zbudować rodzinę. 

Beyonce jest mamą trójki dzieci - siedmioletniej córki Blue i dwuletnich bliźniaków: Rumi i Sir. Bliźniacza ciąża Beyoncé nie była łatwa. Jej zdrowie i zdrowie dzieci były w niebezpieczeństwie. Wcześniej utraciła ciążę. W filmie dokumentalnym "Life Is But a Dream" wyznała, że w 2011 r. poroniła. W rozmowie z Elle piosenkarka powiedziała:

Poronienia nauczyły mnie, że najpierw muszę być matką dla siebie, zanim będę matką dla kogoś innego

Wyznała również, że często ciekawscy internauci pytają, czy jest w kolejnej ciąży. Piosenkarkę nadal drażnią tego typu pytania. Odpowiada na nie: 

Odczepcie się od moich jajników!

Beyonce stwierdziła, że na co dzień ma podobne dylematy, jak większość mam. 

Najbardziej stresujące jest dla mnie zachowanie równowagi między pracą i życiem. Upewnianiem się, że jestem obecna w życiach moich dzieci - odwożeniem Blue do szkoły, zabieraniem Rumi i Sira na ich zajęcia, znajdowaniem czasu na wieczorne randki z mężem i byciem w domu, aby zjeść kolację z rodziną. Żonglowanie tymi wszystkimi rolami może być stresujące, ale myślę, że tak wygląda życie każdej pracującej mamy

- powiedziała. 

Jakie prawa ma pracująca mama?

Mama pracująca, aby móc w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa się cieszyć urokami macierzyństwa, powinna wiedzieć, jakie przysługują jej prawa i przywileje. W Polsce mamy, które są zatrudnione na etacie na podstawie umowy o pracę są chronione przez Kodeks Pracy od momentu zajścia w ciążę do dnia porodu oraz przez cały okres urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego. Oznacza to, że poza wyjątkowymi przypadkami, takimi jak na przykład likwidacja zakładu pracy, nie może zostać zwolniona. (Więcej informacji w artykule: Mama pracująca: jakie ma prawa? Na jakie świadczenia i urlopy może liczyć?)

Joanna Krupa i jej reakcja, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży

Zobacz wideo
Więcej o: