Jakim jesteś typem mamy według znaków zodiaku?

Znaki zodiaku potrafią powiedzieć wiele o tym, jakim typem mamy jesteś. Czy lubisz mieć kontrolę czy stawiasz na zabawę. Czy jesteś mamą-lwicą czy może dajesz dzieciom dużo swobody. Sprawdź horoskop.

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Mamy spod znaku Raka są najczęściej utożsamiane z macierzyństwem, dziećmi, budowaniem rodzinnego ogniska. Zazwyczaj mają duże rodziny albo dążą do tego, żeby rodzinę powiększyć. Raki są najbardziej spełnione, kiedy przebywają w rodzinnym gronie, otoczone dziećmi i bliskimi. Są sentymentalne i przesądne - często sprawdzają horoskop i kierują się nim na co dzień.  

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Mamy spod znaku zodiaku Barana mają ogromną ambicję. Chcą, żeby ich dzieci odnosiły sukces i spełniały się zawodowo. Mama spod tego znaku muszą uważać na potrzebę kontroli, bo ta może frustrować dzieci i prowadzić do buntu. Jednocześnie ogromną część ich osobowości zajmuje zabawa i rozrywka. Mamy-Barany nigdy nie dorastają. Uwielbiają wymyślać zabawy z dziećmi, planują spontaniczne podróże.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Mamy-Lwy są bardzo dumne ze swoich dzieci. Uważają je za swoje "przedłużenie". Lubią to podkreślać w relacjach z innymi mamami. Planują spektakularne przyjęcia, dają hojne prezenty. Doceniają każde osiągnięcie, nawet te najmniejsze. Często czują potrzebę, żeby stawać w obronie swoich dzieci, nawet kiedy sytuacja tego nie do końca wymaga. 

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Mamy spod znaku Byka są bardzo uczuciowe. Okazują troskę i zainteresowanie dzieciom na każdym kroku. Uwielbiają otoczenie domowe, w którym kreują bezpieczną atmosferę. Lubią gotować dla rodziny, dbać o to, żeby każdy członek czuł się wyjątkowo. Mamy-Byki są uparte i mogą tworzyć stresujące sytuacje, które przekładają się na całe domostwo.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Mamy-Ryby według horoskopu są bardzo kreatywne i uczuciowe. Zależy im na tym, żeby ich dzieci wychowywały się w artystycznej atmosferze. Uczą dobroci wobec innych, empatii, traktowania wszystkich równo. Zależy im na tym, żeby dzieci doceniały piękno natury. Żeby były niezależne i miały swoje zdanie. Dbają o to, żeby dzieci wiedziały, że nie mogą dać sobą pomiatać. Same zawsze stają w obronie dzieci i zrobią wszystko dla ich bezpieczeństwa. Wadą mam-Ryb może być to, że w domu jest za duża swoboda i nie ma reguł i zasad. 

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Mamy spod znaku zodiaku Bliźniąt to prawdziwe partnerki. Budują zaufanie wśród dzieci, które wiedzą, że mogą do nich zwrócić się z każdym problemem. Lubią artystyczne zajęcia, ale także sport. Chcą, żeby rodzina miała dużo aktywności i nie lubią kiedy wieje nudą. Mamy spod tego znaku są bardzo szczere z dziećmi, kreują prawie koleżeńską atmosferę.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Mamy-Koziorożce traktują swoją rolę bardzo poważnie. W ich domu jest dyscyplina, panują jasno określone zasady. To zazwyczaj mamy pracujące zawodowo, robiące karierę. Wierzą w edukację - otaczają dzieci książkami, zapisują je na zajęcia dodatkowe, zatrudniają korepetytorów. Ich nastawienie przekłada się na dzieci, które zazwyczaj odnoszą sukcesy w nauce. 

Waga (23 września - 22 października)

Mamy spod tego znaku zodiaku są cierpliwe, praktyczne, ale również wrażliwe. To połączenie sprawia, że w dzieci czują, że mogą przyjść do nich z każdym problemem. Chcą wszystkiego, co najlepsze dla dzieci i bardzo dbają o to, żeby dzieciom niczego nie zabrakło. Czasem ta dbałość jest przesadzona - łatwo ulegają prośbom i nie potrafią odmówić zakupu nowej zabawki. Mamy-Wagi bardzo dbają o estetykę.

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Ambitne mamy spod tego znaku działają według listy zadań. Są bardzo wymagające i nie reagują dobrze na niespodziewane zmiany planów. Ambicja przekłada się na dzieci, które mogą czuć się przez nie kontrolowane. Są zapracowane, często stawiają sobie nierealistyczne zadania. Mają dużą intuicję, która pozwala im zbudować głęboką relację z dziećmi. Nie ma dla nich wstydliwych czy krępujących pytań.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Zabawne mamy, kreatywne, które uwielbiają spędzać czas wolny na podróżach i wymyślaniu aktywności - to właśnie mamy spod znaku zodiaku Strzelca. Spontaniczność, brak rutyny - tak można opisać mamę spod tego znaku. Mama-Strzelec skupia się na budowaniu wspomnień. Uwielbia robić zdjęcia, które gromadzi w albumach. Wraca wspomnieniami do czasów, kiedy dzieci były małe, często się wzrusza. 

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Mamy-Wodniki są nieco ekscentryczne i introwertyczne. Budują swój świat na wyobrażeniach i często trudno do nich dotrzeć. To bardzo wspierający znak zodiaku. Mamy-Wodniki potrafią wydobyć z dzieci podkłady kreatywności, zbudować w nich wysokie poczucie własnej wartości. To prowadzi do tego, że dzieci nie boją się spełniać marzenia i mają ambitne cele. 

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Bardzo zorganizowane mamy lubią mieć porządek w domu. Nie tolerują, kiedy dzieci wymykają się spod ustalonej struktury. Potrafią krytykować i czepiać każdego szczegółu. Są bardzo zaangażowane w macierzyństwo. Nie ma rzeczy, na którą nie miałyby rady. Są jak chodząca encyklopedia macierzyństwa. Panna ma także w sobie drugą naturę - bardziej zrelaksowaną, lubiącą zabawę, kiedy oczywiście wszystkie obowiązki są wykonane. Mają dystans do siebie i lubią kiedy ich otoczenie jest rozbawione. 

Więcej o: