Susan Wojcicki, prezes YouTube'a nie pozwala dzieciom go oglądać. Tłumaczy, dlaczego

YouTube zawiera wiele treści nieodpowiednich dla dzieci. Nie każdy rodzic zdaje sobie z tego sprawę. A sama prezes firmy Susan Wojcicki nie pozwala swoim dzieciom korzystać z serwisu.

Susan Wojcicki jest prezesem YouTube'a i mamą pięciorga dzieci. Powiedziała w wywiadzie dla "60 minutes", że nie pozwala pociechom korzystać z jej serwisu.

Rodzice powinni ochronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami

Firma nakłada na rodziców obowiązek ochrony swoich dzieci przed nieodpowiednimi treściami, zamiast samemu zwalczać takie treści. W wywiadzie dla Guardiana z ubiegłego roku Wojcicki podkreśliła jak ważne jest, aby dzieci uczyły się „odpowiedzialnego zarządzania technologią".

Dlatego nie było zaskakujące to, że nikt inny niż prezes YouTube'a Susan Wójcicki przyznała, że  nie pozwala swoim najmłodszym dzieciom na oglądanie YouTube'a. Robi wyjątek w przypadku YouTube Kids, ale pod pewnym warunkiem:

Ograniczam czas oglądania 

- dodała.

YouTube niebezpieczny dla dzieci?

Za kadencji Susan, która rozpoczęła się w 2014 roku, YouTube spotkał się z ostrą krytyką za brak zapewnienia przyjaznego dzieciom środowiska na swojej platformie. W 2017 roku YouTube został oskarżony o  lekceważenie agresywnych i niepokojących treści, które były kierowane do dzieci i promowane przez algorytm rekomendacji. Platforma YouTube Kids, rzekomo przyjazna dzieciom, również została oskarżona o udostępnianie niepokojących treści.

Czy dziecko powinno mieć dużo zajęć dodatkowych?

Zobacz wideo
Więcej o: